Britští vojáci v Afghánistánu: Zneužívali děti, scény si natáčeli
David Cameron mluví s vojáky - Ilustrační foto
Foto: Profiemdia.cz
Dva britští vojáci byli zatčeni kvůli podezření ze zneužívání afghánských dětí. Podle obžaloby je nutili, aby se dotýkali intimních partií, scény si filmovali a na počítači je ukazovali dalším vojákům.
„Nic není dokázáno. Musíme zjistit, jestli šlo o sexuální násilí, nebo o neuvážené blbnutí. Ať už to ale bylo jakkoliv, je to zcela nepřijatelné a velmi to poškozuje pověst britské armády. Musí se to vyřešit tak rychle, jak to jen bude možné. Žádné kriminální chování nebudeme tolerovat. Nesmíme nechat jedince, aby poškozovali výbornou práci našich jednotek v Afghánistánu,“ řekl deníku The Sun zdroj blízký vyšetřování.
O incidentu byl informován ministrem obrany i předseda britské vlády David Cameron, který byl tvrzením hluboce šokován.
Zpráva o zneužívání afghánských dětí přišla jen několik dní po té, co se na internetu objevilo video, na kterém příslušníci americké armády močí na těla zabitých Afghánců.
Autor:
INT, oj
- přečtěte si vše o jeho zatčení, obvinění z korupce, úplatku a nalezených milionech.
Američanka Mistie Atkinson (32) otěhotněla velmi mladá. Svého syna dala k adopci. O šestnáct let později ho vystopovala na Facebooku a natočila s ním…celý článek
Žalem zničený páníček (†44) neunesl smrt své milované kočky Sophie, která s ním žila 13 let. Po její smrti řekl, že bez ní nemůže žít a předávkoval…celý článek
Maturitní ples je obvykle jednou z nejdůležitějších akcí v životě teenagera. Studenti z Wisconsinu ale určitě nečekali, že po hodinách příprav místo…celý článek