Fanatik unesl své čtyři děti do Súdánu, matka je zoufalá

Autor: mivr,INT - 
9. 6. 2011
18:49

Řekl manželce, se kterou žili odděleně, že vezme jejich čtyři děti, Miriam (5), Lisu (4), Jonase (8) a Benjamina (6), na výlet na kole. A už sedm týdnů se nevrátil. Matka je zoufalá a na pokraji sil. Německá policie si myslí, že fanaticky věřící otec Alex H. děti unesl do Súdánu.

Alex H. řekl, že vezme své čtyři děti na výlet na kole, ale už se nevrátil. Německá policie si myslí, že je unesl do Súdánu. "Už máme první předběžné důkazy," řekl státní zástupce Lars Janssen.

Děti jsou i s otcem nezvěstné už sedm týdnů. Matka dětí, která s mužem žila odděleně, už ztrácí naději. „Je naprosto zoufalá. Má o děti obrovský strach,“ řekl zdroj blízký matce. „Nevím, jak dlouho to rodina ještě vydrží. Jsou na konci sil,“ svěřila sousedka.

Detektivové na Alexe H. před dvěma dny vydali zatykač. Na letištích a ve vesnici Hermannsburg na severovýchodě Německa, kde rodina žila, policie ve čtvrtek rozdávala pátrací lístky. Policisté se domnívají, že Axel H. odletěl i s dětmi z Hannoveru do egyptské Hurghady a odtamtud do Súdánu. "Pohyb na hranicích se Súdánem je zdokumentován. Zda někam pokračovali, nevíme," sdělil policejní mluvčí Petr Grossman.

Fanatik

„Proč uprchl do tak nebezpečné země, si neumíme vysvětlit. V Súdánu nemá žádné známosti. Napsali jsme mu už spoustu SMS zpráv a emailů, ale neodepsal,“ řekl německému deníku Bild dědeček pohřešovaných dětí.

Šokována není jen rodina, ale i celá vesnice, která je hluboce věřící. „Byl k dětem vždy milující a normální,“ řekl jeden z obyvatelů. Jenže u Alexe víra přerostla ve fanatismus, což byl možná i jeden z důvodů, proč došlo s manželkou k rozchodu. „Byly tam problémy, které nešly jen tak přejít,“ dodal dědeček.

Doporučujeme
farah ( 10. června 2011 10:17 )

myslíte, že je v Německu hluboce věřící vesnice muslimská??

mahauve ( 10. června 2011 10:16 )

tak to asi tipuješ zle, nedávno bolo referendum o odtrhnutí južného Sudánu a ten je kresťanský...

osel ( 9. června 2011 23:59 )

vzhladom na to, ze NEPISU o aku vieru ide, a vzhladom na to, ze siel do Sudanu, tak by som tipoval, ze je to muslim. Ale aj pre muslime je to sialenstvo ist s takymi blondatymi detmi do Sudanu...

kacota ( 9. června 2011 22:38 )

hrúza....

cenerentola ( 9. června 2011 22:16 )

to jsou opravdu chudaci. doufejme, ze neskonci jako svycarska dvojcata-Livia e Alessia- dosud je nenasly a bohuzel asi nikdy nenajdou.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa