Balázs se kolem premiérky motal už při loňských prezidentských volbách. A jak je vidět, mají k sobě opravdu velmi blízko. To ale premiérka odmítá. Jde prý jen o čistě pracovní vztah. Nicméně fotografie, na niž Balázs drží Radičovou kolem pasu, mluví jasně.

Dvojice přiznala, že je mezi nimi již dlouholeté přátelství. Přesto jeho vystoupení z řádu bylo jaksi narychlo. Ještě na začátku tohoto týdne totiž působil jako kněz u františkánů pod jménem Jan Křtitel Balázs.

Balázs je nyní volný a může tak být Radičové vždy na blízku. Byl po jejím boku během nedávné volební noci, minulý víkend se spolu promenádovali a špásovali na trenčínském festivalu Pohoda. I z politického zákulisí se ozývají tajuplné narážky na tuto dvojici. Všechny tyto náznaky rozvířily debatu, jestli mezi dvojicí není náhodou i něco víc  než jen přátelský a pracovní vztah.

„Dělá mi poradce už několik let. Radil mi i během prezidentské kampaně, takže považuji za přirozené, že to vyústilo do vzájemné spolupráce i v takovéto důležité funkci,“ tvrdí o jejich vztahu premiérka Radičová. Slovenskému deníku Nový Čas se včera reakci získat nepodařilo – oba měli společný výjezd do povodněmi zasažených oblastí na východě Slovenska.