Dva mladíci se zřítili v Rakousku do propasti

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
19. 3. 2010
19:23

Dva devatenáctiletí Češi se v rakouských Korutanech zřítili do propasti a se zraněními skončili v pěči lékařů. Na vině byl zřejmě alkohol. Záchranná služba mladíky spolu s hasiči vyprostila a převezla do okresní nemocnice v Lienzu.

Nakolik jsou jejich zranění vážná, není jasné. Podle zpravodajských agentur jsou zranění obou mladíků těžká. České ministerstvo zahraničí tuto informaci zpochybnilo. "Můžeme potvrdit, že k pádu do propasti došlo.

Náš zastupitelský úřad má ale informace, podle kterých zranění obou mladíků nejsou příliš vážná. Z nemocnice by měli být propuštěni o víkendu," řekl mluvčí ministerstva zahraničí Filip Kanda.

Mladíci chtěli pouze ulevit močovému měchýři

Oba mladíci, údajně studenti, vyšli před chatu v lyžařském středisku Heiligenblut, zřejmě aby ulevili močovému měchýři. Jeden z nich přitom na příkrém svahu uklouzl a zřítil se asi 50 metrů dolů. Jeho přítel mu chtěl pomoci, ale dopadl stejně a zřítil se za ním. K neštěstí došlo krátce před půlnocí.

Oba zraněné studenty musela z propasti vyprostit horská služba za pomoci hasičů. Celkem se na akci podílelo deset horských záchranářů a dvacet dobrovolných hasičů z Heiligenblutu v západním cípu Korutan.

Po vyproštění byli mladíci převezeni do okresní nemocnice v Lienzu ve Východním Tyrolsku, která je nejblíž. Zkouška na alkohol byla u obou pozitivní, uvedla ORF.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa