Rakouský prezident odsoudil Benešovy dekrety jako bezpráví

Rakouský prezident Heinz Fischer označil Benešovy dekrety jako těžké bezpráví.
Autor: ČTK,oj - 
4. 3. 2010
15:04

Rakouský prezident Heinz Fischer označil československé poválečné dekrety bývalého prezidenta Edvarda Beneše jako "těžké bezpráví", které prý ostatní členské státy EU nesmějí legalizovat.

"Skutečnost, že český prezident Václav Klaus si při podpisu lisabonské smlouvy dal jako podmínku, že evropská charta lidských práv se na dekrety nevztahuje, nemá ve skutečnosti žádný vliv," cituje agentura APA z Fischerova pozdravného poselství Sudetoněmeckému krajanskému sdružení v Rakousku (SLÖ).
Sociální demokrat Fischer se ve volbách hlavy státu příští měsíc znovu uchází o funkci prezidenta. Jeho vyhlídky na znovuzvolení jsou velmi nadějné.

"Jako rakouský prezident budu i nadále usilovat o to, aby byly zpracovány temné stránky našich dějin, a zasazovat se o to, aby lidská práva byla respektována a dodržována jak v naší zemi, tak za jejími hranicemi," uvádí Fischer.

Benešovy dekrety

Dekrety československého prezidenta republiky, označované též jako Benešovy dekrety, po druhé světové válce upravovaly v Československu mimo jiné vyvlastnění majetku části německého obyvatelstva.

Doporučujeme
1912 ( 5. března 2010 08:01 )

byli jsme dosunuti po zabrání grundu komunisty sem na sever matka musela pracovat do textilky otec k lopatě !!Byt jsme dostali 2 mistnosti 4kategorie .Všichni ti komunisti zabrali vily po němcích domy si pak kupovali za babku pro sebe i své rodiny i to co nechali tyto německé rodiny v nich !! Podívejte se co je tu i po těch komunistech je zdevastovaných historických domů ,zámků,kostelů a kdo je opraví ?? Ti spekulanti po 89 a ty dražby co tu byly a ne jen na severu ale po celé zemi !!!Na nic nejsou dnes již peníze za 20let lumpáren a miliard které se mohly investovat si tito zločinci rozkradli a vy toto nechcete vidět !!Sever nechali komunisti zdevastovat těžbou úhlí a do továren se nic neinvestovalo a ani ted !!!A vy si myslíte že je to tu o něco lepší ??Jak ti naši politici a ta zlodějská sebranka hospodaříla a hospodaří kdyby to měli ti němci jistě by to tu dali dohromady podívejte se na východní němce !!! !! Vám vadí že by se jim to vrátilo ale nevadí vám že naše české značky zmizaly?? Vždyt tu nám nic nepatří .Lesy kácejí jak jen mohou už zde i na severu !!veškeré naše bohatství je ta tam tak si nadávejte stejně nic neuděláte protože ta verbež politická myslela jen na sebe a po nich potopa !! jsem pro at si to tu vezmou vše udělají tu alenspon ze severu lepší krajinu a i ty smradlavé továrny tu zmizí a lepší životní prostředí pro důstojný život !!!Je to můj názor a žijí zde pracovala jsem po EU !!!

kuboego ( 5. března 2010 07:08 )

že nesusedíte ešte aj s Maďarskom

bara ( 4. března 2010 22:01 )

ale mají pravdu - gaunerů je tady hodně. Oni byli i za komoušů, jen se na ně tak nevidělo.

bara ( 4. března 2010 21:49 )

pravda....

bara ( 4. března 2010 21:47 )

Vše má svá pozitiva a zápory. to si troufnu tvrdit. . za komunismu se vbudovala spousta továren, přehrady, školy, nemocnice - nebylo vše špatné (a to vám píše někdo, kdo byl označen za "nepřítele socialismu")... nejhorší byla ta padesátá léta. . vše má svůj rub a líc. najít správnou míru a dokázat si z každého politického systému vzít jen to lepší, to je moc těžké,.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa