Panenka Barbie si oblékla burku

Autor: ČTK, am - 
16. 12. 2009
22:32

Legendární panenka Barbie získala novou podobu. Výrobce hraček Mattel ji tentokrát oblékl do burky, tradičního oděvu muslimských žen v některých islámských státech, který kryje tělo od hlavy k patě a pro oči ponechává síťovaný otvor.

Nový vzhled panenky, jež proslula svými atraktivními šaty, je součástí charitativní dražby aukční síně Sotheby's, která se v rámci oslav letošního 50. výročí Barbie koná v italské Florencii.

"Domnívám se, že je pro dívky skutečně důležité, aby měly příležitost hrát si s Barbie, která je podle jejich názoru reprezentuje, ať už jsou odkudkoli," konstatovala největší britská sběratelka Barbie, pětatřicetiletá Angela Ellisová, která vlastní více než 250 panenek. "Vím, že dřív byla Barbie vnímána jako špatný vzor pro dívky, ale ve skutečnosti je posláním Barbie přesvědčit ženy, že mohou být tím, čím chtějí," uvedla sběratelka.

Barbie uvedla na trh v březnu 1959 americká podnikatelka Ruth Handlerová. V roce 1961 panenku doplnil přítel Ken.

Doporučujeme
alessa1 ( 17. prosince 2009 09:30 )

si svůj útlý pás opaskem z ručních granátů a bomb ovinula.... Opravdu hračka k pohledání, která půjde na "dračku" PS: Maškarní sezńna je až v únoru!!!!

miroslav ( 17. prosince 2009 01:02 )

100 krát HNUS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

numelana ( 16. prosince 2009 22:46 )

To se snad už všichni zbláznili.Je to k neuvěřen co se děje. í

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa