Obama brknul Fischerovi: Sorry, no radar!

Autor: hof,pet - 
17. 9. 2009
15:34

„Hello Honza, here is Barack. Radar, no! …“ („Ahoj Honzo, tady je Barack. Radar nebude!“). Tak nějak začal noční  telefonát mezi americkým prezidentem Barackem Obamou a  českým premiérem Janem Fischerem.

Jaké to je po telefonu mluvit s americkým prezidentem Barackem Obamou? Z českých politiků to kromě premiéra Jana Fischera zažil v lednu při startu českého předsednictví EU i Mirek Topolánek (ODS).

Zatímco Fischer s Obamou mluvil přes mobil v pohodlí svého domova, Topolánek tehdy musel čekat na úřadu vlády. Obama zavolal v 00:21 středoevropského času se zpožděním přes telefon zvaný žába, který umožňuje hlasitý odposlech. Na rozdíl od Fischera tehdy Topolánka jistila tlumočnice.

- Hovor objednali Obamovi spolupracovníci přes ambasádu USA v PrazeJeště

- Jen před spojením se Američané ujistili, že je Fischer u telefonu připraven

- Fischerovi zazvonil jeho mobil v pražském paneláku v 00.21 po středeční půlnoci

- Obama hovořil z Bílého domu anglicky přímo s Fischerem, který neměl tlumočníka

Obama: „Sorry, no radar!“
Fischer: „O. K.

Doporučujeme
9030 ( 17. září 2009 23:38 )

Se nedivím, že sem radar nedají. Čehůn z vesnice by ho rozkradl a ješte by tam namaloval svého vúdce paroprase oranžové. A starostové kteří byly proti, ale už rozjely drahé projekty teď dostanou prd. Vesnice pude do dražby, koupí jí prachatej Ivan a to se budou príma mít. patří jim to

jikytka ( 17. září 2009 15:51 )

Obama "brknul" ? Tak nevím... zakopl nebo se pozvracel ?

miroslav ( 17. září 2009 15:42 )

nehul vole-dík-Miro

artas ( 17. září 2009 14:18 )

Obama má u mě další plus. Konečně někdo na amer. "trůně" po dlouhatáááánských letech vlády deb..a rozumně uvažující. Ale věřím, že se to mnoha našim "vyvoleným" tajtrlíkům nelíbí Dostali toho tolik naslibováno a teď o utřou hubu

artas ( 17. září 2009 14:12 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud