Fidel Castro v televizi: Vypadá pořád dobře!

Fidel Castro se objevil po půl roce v televizi
Autor: ČTK,jos - 
24. 8. 2009
07:46

Poprvé po více než roce se bývalý kubánský vůdce Fidel Castro objevil v nedělním televizním vysílání. Podle agentury AFP živě a plynule hovořil se skupinou venezuelských studentů.

Ve sportovním oblečení 83letý Fidel Castro působil odpočinutě a v dobré kondici. Venezuelští studenti práv s ním podle AFP přišli besedovat k němu domů, avšak podle agentury AP je místo pobytu neurčité.

Někdejší vůdce se na veřejnosti neobjevil od července 2006, kdy musel podstoupit operaci zažívacího traktu. Své pravomoci tehdy předal svému o pět let mladšímu bratrovi Raúlovi. Ten byl ve svém úřadu oficiálně potvrzen loni v únoru.

Čas od času kubánská média zveřejní fotografie Fidela Castra s jeho návštěvami, ale jeho zdravotní stav zůstává státním tajemstvím. On sám nicméně píše články, v nichž se vyjadřuje většinou k dění ve světě.
Poslední videonahrávka Fidela Castra, kterou odvysílala kubánská televize, pochází z června loňského roku. Tehdy se na ní objevil společně s venezuelským prezidentem Hugem Chávezem, jenž je jeho velkým stoupencem.

Doporučujeme
babcq ( 24. srpna 2009 08:28 )

Zdá se mi to nebo ne? Pokud je to čerstvá fotka, má Fidel na sobě úplně stejnou bundičku šusťákovku jako kdysi před rokem. Jó, tak se šetří!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa