Hana (47): Bojuje s rakovinou a živoří

Paní Hana ukazuje jeden s desítek dopisů, jejichž prostřednictvím upozorňuje úřady na svou těžkou situaci

Paní Hana ukazuje jeden s desítek dopisů, jejichž prostřednictvím upozorňuje úřady na svou těžkou situaci
Foto: Jana Ulrichová

14. března 2010 | 05:09

Naděje svitla Haně Kaderkové (47) z Loun. Před rokem jí lékaři našli rakovinu prsu. Během léčení jí byl přiznán částečný invalidní důchod. Kvůli nešťastnému souběhu okolností je tak malý, že žena živoří. Nyní se ale zdá, že by mohl nastat obrat k lepšímu.

Lékařka Haně ukončila neschopenku hned po operaci, před chemoterapií. Zaměstnavatel vyžadoval ale její plné nasazení. Když jezdila na chemoterapii, psal jí absence. Nakonec sama dala výpověď.

To se ale odrazilo na jejím současném příjmu. Protože nepracovala, nebyla ani pojištěná potřebných 5 let, a proto jí Česká správa sociálního zabezpečení přiznala jen částečný invalidní důchod 5500 Kč. To ale nestačí ani na nájem!

Paní Hana má stále naději

Jak Blesk zjistil, má nyní paní Hana přece jen naději. Podle mluvčího České správy sociálního zabezpečení Kamila Vařeky může, i když nesplnila jednu ze dvou podmínek nutných k získání plného invalidního důchodu, využít změny zákona platné od 1. 1. 2010.

„Pokud bude její zdravotní stav odpovídat invaliditě třetího stupně, může požádat o úpravu důchodu. Jakmile její žádost spolu se záznamem lékaře o prohlídce ČSSZ obdrží, rozhodne o úpravě a výši jejího invalidního důchodu,“ uvedl.

Autor: uá
Sdílej na facebooku

Komerční sdělení

Související články

Diskuse (Komentářů: 140) Přidat názorPřidat názor

anelam: Tak se už nečil klidně leť,já se chtěla po chatu se Zemanem nacpat za ním na - Vysočinu-na ostrov nemám,chat mě zrušili tak ani spojení za lupu dík-synovi to trvalo 5 min.Já bych ji hledala snad i ve sklepě-tu lupu!!!jo a včera jsem ti nasázela hromadu palečků akoráď teď nevím kam ale perfektně jsi to napsala (17. 03. 2010 07:42)

bara: já ji mám vpravo dole, tak sorry, jestli ty ji máš vlevo, za to já nemůžu...) . a neboj, nevnucuju se nikam a nikdy nikomu,... neboj.. (16. 03. 2010 18:00)

bara: o kolečko víc? Ne, tak to jsem nebyla já, kdo ti tohle řekl - tenhle výraz nikdy nepoužívám . a kdybych tady měla vzpomínat já, co kdo vše mi řekl, jak mě napadl, tak bych musela psát do rána (16. 03. 2010 17:54)

anelam: No dnes jsem brzo vstala, a o půl 4h jsem šla zatopit,a přilepšit ti v tom chládku,takže posílám a doporučeně!!!!a né abys někomu dávala!!!(cokoliv) (16. 03. 2010 04:57)

anelam: To vše by se mohlo stát Zatím je to pro mě jen pěkná představa!!!! a školení s bárou nevím jak by dopadlo ale musím se pochlubit své kolečko jsem našla a mám lupu ale naskočila vlevo dole do lišty a bara říkala že je vpravo dole.Trefná ukázka toho že ani počítač ....... kolik je u vás teď hodin????zde bude 5h,už od 3h jse vzhůru-.A napadl zase sníh!!!! (16. 03. 2010 04:53)

Zobrazit celou diskusi
ikona

Nejnovější články z kategorie

Modelka znetvořená kyselinou: Lékaři jí vrátili krásu i zrak!

Modelka znetvořená kyselinou: Lékaři jí vrátili krásu i zrak!

Život bývalé britské modelky a nynější TV moderátorky Katie Piper (28) za poslední čtyři roky připomíná výlet do samotného pekla a zpět. …celý článek

Toto jsou první české akty! Portrét autora neexistuje

Toto jsou první české akty! Portrét autora neexistuje

Alois Zych si zálibně prohlíží svou choť Hedviku a říká: „Chci tě vyfotit nahou.“ Žena je zaskočena, ale svolí. Výsledek uvidí svět v pražské Galerii…celý článek

V Zimbabwe mají školku díky Marii z Lounska

V Zimbabwe mají školku díky Marii z Lounska

Tři a půl roku působila Marie Imbrová (52) z Černochova na Lounsku jako konzulka české ambasády a poté charge d'affaires v zimbabwském Harare. I když…celý článek

ikona

Související kategorie

Bordel na dopravě: Bárta chce prachy a vydírá Dobeše, zachytily nevypnuté mikrofony

Bordel na dopravě: Bárta chce prachy a vydírá Dobeše, zachytily nevypnuté mikrofony

Na veřejnost unikl rozhovor dvou poslanců, Zbyňka Stanjury (ODS) a Františka Laudáta (TOP 09), odhalující zoufalé poměry na ministerstvu…celý článek

Počasí

Dnes
Zítra
Pozítří
Počasí podrobně
ikona

Peníze

Blesk radí! 100 tipů jak ušetřit!

Blesk radí! 100 tipů jak ušetřit!

Šetřit, šetřit, šetřit! Zaklínadlo dnešních dní. Že šetříte, kde se dá a už to více nejde? Omyl, všechno jde! Blesk totiž…celý článek

ikona

Auto

První test novinky z Nošovic: Slezský Hyundai i30 - jaký je?

První test novinky z Nošovic: Slezský Hyundai i30 - jaký je?

Jako vůbec první novináři na světě jsme dostali možnost vyzkoušet nový Hyundai i30! Je navržen a vyprojektován v Německu,…celý článek

ikona

Top články na Blesk.cz