Já odcházím, ale můj duch tu s vámi zůstává: Brod pohřbil jednu z posledních obětí masového vraha

Autor: dce - 
5. 3. 2015
14:40

Týden plný bolesti a slz prožívá Uherský Brod. Ve čtvrtek pohřbili už šestou oběť masakru z minulého týdne, Karla V. (†65). Ačkoliv to byl starý mládenec, který žil sám, farní kostel v Brodě byl zcela zaplněn!

Karel V. si minulé úterý zašel jenom na pivo, vše ale skončilo tragédií. V poledne do restaurace Družba přišel Zdeněk K. (†63) a absolutně bezdůvodně začal pálit do lidí. Zabil sedm mužů a jednu ženu, pak obrátil zbraň proti sobě.

Karel s přáteli do Družby chodil, protože měli pivo levnější než jinde. Tentokrát zde byl s Oldřichem K. a Jiřím V., kteří byli oba také zastřeleni. „Karel byl starý mládenec. Veselý, společenský, nezkazil žádnou legraci. Ještě nedávno říkal, jak se těší, že si bude užívat důchodu,“ svěřil se Blesk.cz jeho kamarád František.

V úvodu obřadu byla slyšet slova o jeho životě. Od jedné z řečnic: "Snad se tam nahoře sejde se svým starým banjem, na kterém struny už nikdy nerezaví," Karel V. byl totiž muzikant, v dechovkách hrál na pozoun, v country na banjo. Měl životní krédo, se kterým se vždy loučil: "Já odcházím, ale můj duch tu s vámi zůstává."

Podle kamaráda Luboše L. pracoval Karel V. až do penze ve Vojenském opravárenském závodě, bývalé Maršnerce. „Byl to hodný, rovný a pohodový chlap,“ řekl. Karel neměl vlastní rodinu, ale svou lásku věnoval mladšímu bratrovi a jeho dětem a vnoučatům. Na poslední cestu mu zahrál orchestr dechovky.

Doporučujeme
zaharvi ( 5. března 2015 17:47 )

 konečně je zahrabte a bude klid.byli to vše věřící v boha.takže žádná škoda se nekoná.je škoda,nezastřelil debilního lidoveckého starostu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud