Soud muže potrestal za ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí první pomoci. Zakázal mu také deset let řídit auto a nařídil, že se musí finančně vypořádat se všemi, které poškodil.
Alkohol a oheň
Tragédie se odehrála loni na jaře. Pavel V. v noci po oslavě čarodějnic usedl opilý za volant a jel hledat přítelkyni, se kterou se předtím pohádal. V zatáčce nezvládl řízení a autem těhotnou přítelkyni, která šla po okraji vozovky, srazil. Náraz ženu odhodil tak silně, že letěla více než 30 metrů po silnici. Žena na následky zranění zanedlouho po nehodě zemřela, její opilý přítel ujel a poté schválně narazil do automobilu a domu. Chtěl prý spáchat sebevraždu.
Náhoda, nebo úmysl?
Kriminalisté ho původně podezřívali, že svou přítelkyni zabil úmyslně. Znalecké posudky z oborů zdravotnictví a dopravy to však neprokázaly. Obžalovaný verdikt soudu přijal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání. „Způsobil jsem tragédii v několika rodinách, zničil jsem jim život. Je to moje chyba a je mi to strašně líto. Nic nejde vzít zpátky,“ řekl u soudu Pavel V.



