Do Prahy přiletí tělo vojáka zabitého v Afghánistánu

Autor: evak,ČTK - 
5. 6. 2011
08:25

V neděli odpoledne přiletí do vlasti tělo vojáka zabitého výbuchem improvizované miny v afghánské provincii Vardak. Letadlo s ostatky by mělo přistát na letišti v pražských Kbelích ve 13:00. Na letišti budou přítomni ministr obrany Alexandr Vondra a náčelník generálního štábu Vlastimil Picek, aby uctili památku zabitého vojáka.

Po příletu se na letišti uskuteční smuteční ceremoniál, jehož se kromě Vondry s Pickem zúčastní další vysocí představitelé obranného resortu. Poté budou ostatky převezeny do střešovické vojenské nemocnice.

V úterý ráno afghánského času jeli příslušníci poradního a výcvikového týmu známého pod zkratkou OMLT na pravidelné setkání s místními obyvateli, jejich obrněné vozidlo Iveco však najelo na improvizované výbušné zařízení. Po výbuchu na následky zranění zemřel český voják a také afghánský tlumočník.

Exploze zranila i další dva příslušníky českého kontingentu. Těžce zraněný voják je od středy v Praze. Ošetřují ho lékaři ve vojenské nemocnici. Rodina si o jeho stavu nepřeje poskytovat žádné informace. Lehce zraněný velitel jednotky zůstal v Afghánistánu. Předpokládá se, že se vrátí zpět do služby.

Doporučujeme
luccc09 ( 5. června 2011 18:53 )

no zrovna tvoje prachy. Spíš se jedná o almužnu. Denně tam nasazují svoje krky. !!!!!!!UBOŽÁKU !!!!!!

nbcz ( 5. června 2011 18:23 )

Tohle je smrtelný pracovní úraz,ale pod pojmem hrdinství si tedy představuji něco jiného.

marmat ( 5. června 2011 16:28 )

Všichni čekají až se přestane schovávat s "křivou"páteří v nemocnici. JAK VIDNO VŠE JE OK-Tak ho můžeme zpovídat kvůli machinacím NEEEEE??? A NE ABY SE PŘEDVÁDÉL JAK HUSÁK, NEBO ŠTROUGAL...už tohle lidi dál ŽRÁT NEBUDOU... UŽ SI S NÁMA NEZAHRÁVEJTE -NEJSME VYPATLANÝ BLBCI, nebo cokoliv co potřebujete-TOHLE POHRDÁNÍ LIDMA UŽ SMRDÍ OBČANSKÝMI NEPOKOJI VELKÝHO KALIBRU !!!! P O Z O R !!!

gogo ( 5. června 2011 16:25 )

Normální lidé s tím nic neudělají. Ale nemusejí s tím souhlasit. Pokud jsou normální. Škoda, že těch "normálních" lidí není více. Pak by k takovým zvěrstvům nemuselo docházet...

nbcz ( 5. června 2011 14:21 )

S účastí vojáků v cizině stejně nikdo z normálních lidí nic neudělá a je to za každého režimu. I za komunistů se socialističtí vojáci cpali všude možně a i vzájemně se okupovali,jen se tomu tehdy říkalo vzájemná pomoc nebo se to maskovalo vojenským cvičením spřátelených vojsk. I SSSR při budování socialismu dostal v Afghánictánu nakopáno do PR....

Zobrazit celou diskusi
Další videa