Vířivka, postel. To je kancelář státního úředníka

Autor: Eva Hofrichterová, koj - 
9. 2. 2011
14:23

Tajemná komnata není jen v knize o čarodějovi Harry Potterovi, ale i v kanceláři exmanažera chomutovského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Tomáše Hofmanna. Ihned za pracovnou se totiž nachází byt, kde je koupelna s luxusní rohovou vanou, postel i kuchyň. Odhalil to audit ministerstva dopravy.

Už v neděli ministr dopravy Vít Bárta (VV) v televizní debatě naznačil, že s kanceláří Hofmanna nebylo všechno zcela v pořádku. „Měl nadstandardně vybavenou kancelář, měl tam i vířivou vanu,“ prohlásil. Blesk včera zjišťoval, jak kancelář vypadá. Nadstandardní vybavení je především v bytě, který měl Hofmann hned za kanceláří. Proč tam byt měl? „To nevíme, ale byl průchozí z kanceláře,“ řekl ředitel úseku interního auditu ŘSD Vladimír Měšťan.

Daňoví poplatníci zaplatili vybavení bytu?!

Závažnější otázkou pak je, kdo platil náklady na vybavení a užívání… „To je předmětem šetření, ale je vysoce pravděpodobné, že to bylo hrazeno z peněz daňových poplatníků. Mimo jiné kvůli tomuto podezření jsme podali trestní oznámení,“ řekl Karel Hanzelka z ministerstva dopravy.

Bárta chce po skončení auditu ŘDS viníky potrestat. „Musíme učinit maximum, aby se podobná věc neopakovala, je to lumpárna na druhou,“ řekl včera Bárta Blesku. Na odvolaného Hofmanna už před měsícem jedno trestní oznámení podal. Audit už totiž zjistil, že Hofmann jezdil ve voze od Skansky. Ta přitom patří k dodavatelům části úseku silnice R7 za více než dvě miliardy korun.

Doporučujeme
bobou ( 10. února 2011 06:23 )

já bych rád neplatil. Ale jak to mám udělat, když si je každý měsíc sami strhnou z výplaty? Poraďte, děkuji.

tomik007 ( 9. února 2011 20:17 )

nasvedcuje ze Hofman asi kupoval navic za erarni prachy VIAGRU ve vetsim mnozstvi kterou pak louskal v pracovni dobe misto buraku.

jarda304 ( 9. února 2011 19:18 )

zato vy jim všechno zjevně baštíte

tibor ( 9. února 2011 17:03 )

To komunističtí papaláši v porovnání s papaláši dnešními byli břídilové.

monster13 ( 9. února 2011 16:46 )

čteš někdy noviny nebo koukáš na tv apod? asi ne...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa