Ze msty rozmlátili vozíčkáři auto. Už podruhé!

Autor: Jana Ulrichová - 
7. 10. 2010
05:25

Podruhé během krátké doby zaútočili vandalové ze msty na auto Karla Kovandy (47) z Lenešic na Lounsku. Poprvé kameny a podruhé cihlami mu u něj vytloukli skla. Na invalidní vozík upoutaný majitel auta se z toho zhroutil.

„Jsem psychicky na dně. Nevím, co mám dělat,“ plakal. Karel Kovanda při prvním útoku vandaly poznal. S jedním z nich se dostal do sporu kvůli odvedené práci na stavbě jeho domu. „Šlo zřejmě o mstu,“ řekl tehdy.

Poničení jeho Renaulta Laguna bylo pro něj velmi nepříjemné. Bez auta zůstal uvězněný doma a navíc kvůli opravě musel sáhnout na úspory, které si šetří na speciální operaci ve Švýcarsku. 

„Výměna skel stála 28 tisíc korun. A to mě ještě čeká přestříkání laku. Opravené auto mi vydrželo jen čtyři dny,“ postěžoval si. Večer kolem desáté hodiny mu zadní okno vozu, který musí parkovat na ulici před domem, rozbili znovu.

Policisté už útočníka stíhají. „Obvinili jsme ho z poškozování cizí věci. Hrozí mu až rok vězení,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Krupička. Druhý případ zatím vyšetřují jako přestupek. „Zda bude rovněž překvalifi kován na trestný čin, záleží na vyčíslení škody,“ dodal.

Doporučujeme
djaba ( 7. října 2010 22:23 )

Ve Vlašimi se také promenáduje několik tkzv.postižených. Běda když jim neuhnete,nedáte přednost.To vás těmi hůlkami jsou schopni i přetáhnout.Myslí si - já jsem postižený a moje je čekárna , moje je všechno, a vy zdraví vy se potentěte .Ano pane , vy s tím batohem a vy paní v brýlích z první republiky,máte soc. dávky , na které baba z Penny nebo z Lidlu svou výplatou nedosáhne, od rána do večera makajíc.

large ( 7. října 2010 17:54 )

Určitě, s tím souhlasím. Ale je těžké to soudit pro někoho,kdo neví, jak to s tím jeho vozíkem je. Dokáže i fyzicky napadnout. A o ničení majteku z jeho strany, nebudu raději ani psát.

anka ( 7. října 2010 14:47 )

je uplne jedno....jestli ten pan je ve sporu s kazdym z vesnice......ale nicit mu majetek takovymhle zpuobem....navic v pozici jake je ....je hulvatstvi.

large ( 7. října 2010 13:44 )

Ahoj, shodou okolností toho pána dobře znám. Ano, někomu rozbít okno u auta se mnoho nevyřeší. Ale tento pán, je v neustálém sporu s kýmkoli ze svého okolí. Jeho agresivita vůbec neodpovídá tomu, jak se tady tváří. Sám svou zlobou dokáže vyvolat opravdu nepříjemné soužití a to i s lidmi z druhé starny vesnice. Je tím znám celému okolí a tak, ať to neschvaluji, někdo už jeho agresivitu neudržel a naštěstí to odneslo jen sklo.

sakra ( 7. října 2010 11:00 )

Ve druhém případě se zatím jedná "jen" o přestupek? Jo "demokracie" to je pro gaunery věc.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa