Tohle vyroste u Aše za 26 miliard!

Autor: Kateřina Moravcová - 
20. 2. 2010
05:00

Kasino, hotel, nemocnice, ale i benzinová stanice, to všechno je součástí velkolepého projektu za téměř miliardu eur. To je v přepočtu zhruba 26 miliard korun. Stavba průmyslové a kulturní zóny na okraji Aše by měla vypuknout již letos. Za vším stojí movití izraelští podnikatelé.

Společnost Roofs Development, s.r.o., koupila pozemky o výměře 70 hektarů při obchvatu města Aše již v roce 2006. „Tato lokalita se nachází na rozhraní Bavorska, Saska a Česka.

Pomyslný česko-německý trojúhelník právě proto investory velmi zaujal,“ uvedla zástupkyně investora Katarína Sýkorová.

Výstavba je plánovaná do tří etap. Potýkala se s komplikacemi a v jednu chvíli se zdálo, že se neuskuteční. „I náš projekt byl zasažen situací na mezinárodním trhu. Finanční krize ale pouze zpozdila termíny. Projekt rozhodně nezastavujeme. Neprodáváme,“ ujistila Sýkorová.

Investoři v první etapě postaví nákupní centrum na ploše o velikosti 45 tisíc metrů čtverečních a 400 bytů. Hotel, který je také součástí první etapy, by měl mít kapacitu 650 lůžek.

Projekt ašská radnice velmi vítá. „Zatraktivní tuto lokalitu a navíc doufáme, že s sebou přinese nové pracovní příležitosti a zlepšení místní infrastruktury. Jak bude prosperovat a jak moc bude úspěšný, zatím netušíme. Necháme se překvapit,“ dodal mluvčí města Milan Vrbata.


Průběh výstavby:

1. etapa: hotel s 650 lůžky, nákupní centrum na ploše o velikosti 45 000m², kongresový sál s divadlem, klinika s 350 lůžky, residenční oblast se 400 byty

2. etapa: hi-tech zóna, výrobní haly na ploše 130 000m², logistické a průmyslové centrum

3. etapa: administrativní prostory – kanceláře a technologické objekty

Doporučujeme
1912 ( 21. února 2010 09:07 )

vystěhovali do Izraele !!!!

1912 ( 20. února 2010 17:57 )

Kdo by tu investoval pro zlepšené této zdevastované krajiny zde jsou jiné plány jen těžit a dál devastovat tuto krajinu však se opět tu staví smradlavé továrny a krajina v Ústeckém kraji bude vždy po celá staletí jen krajinou továren a smradu a lidi tu budou stále více umírat na rakovinu a dýchací ustrojí .Vždyt ani těžařské firmy nejsou schopny dávat krajinu do původního stavu jen těžit a devastovat a vydělávat !! Co se naslibovalo po 89.r.Sever není atraktivní jen tu opět postavit továrny které v zahraničí ruší a cpou je sem pro několik pracovních míst které nic neřeší ale zdraví je nezajíma dost jsme si toho užili za komunistů smradů inverzí a redají pokoj ti radní a povolují opět za provize tyto stavby !!!Dobytek jeden !!!

kukulin ( 20. února 2010 16:52 )

Když skončily exhalace z Reichu tak dostanou Krušné Hory další ránu.

chichicha ( 20. února 2010 14:53 )

K.Vary maj zabraný Rusi,Ašskej vejběžek Židi,takže eště tady scházej Eskymáci a Hotentoti a můžem se stěhovat pod stan.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa