Zdravotní sestra upustila novorozence (3 dny) při přebalování na zem

Autor: ČTK, šim - 
26. 7. 2009
19:32

AKTUALIZOVÁNO: Na novorozeneckém oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku došlo ve čtvrtek k poranění hlavy třídenního novorozence, kterého sestra upustila na zem během přebalování!

Dítě je nyní Nyní je ve stabilizovaném stavu v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice. Případ prověřují frýdecko-místečtí policisté. Informoval o tom mluvčí frýdecko-místeckých policistů Ivan Žurovec.

"V souvislosti s pádem dítěte v naší nemocnici byla shledána odpovědnost sestry novorozeneckého oddělení, se kterou jsme už v pátek ráno rozvázali pracovní poměr. Doufáme, že dítě bude v pořádku. Celé situace je nám nesmírně líto," uvedl v tiskovém prohlášení ředitel nemocnice Miroslav Přádka. Podle nemocnice ještě k tak nešťastné události v jejich zařízení nedošlo.

Žurovec dodal, že zatím není jasná právní kvalifikace případu. "Vyšetřování je teprve na začátku. Ještě jsme ani nikoho nevyslechli. Kvalifikace je odvislá od toho, zda ke zranění došlo z nedbalosti nebo úmyslně. V případě úmyslného jednání by šlo o ublížení na zdraví," uvedl Žurovec. Ze stejného zločinu policie obviní sestru i v případě, že šlo o neúmyslný čin, ale léčení dítěte bude trvat více než sedm dnů.

Doporučujeme
vseznalkova ( 28. července 2009 13:28 )

Pominu-li velkou fyzickou i psychickou zátěž za mizerné finanční ohodnocení, tak přecijen, i když se to stát asi může, tak by se to stát nemělo....je to koneckonců profesionál...asi, jako když vám omylem odoperují zdravou ledvinu místo nemocné...hotl obě vypadaly stejně a lékař byl přetažený.... Nehledě na to, že dětská sestra líp než kdo jiný musí vědět, jak se děti dokážou mrskat, takže se tomu přizpůsobím.... A protože jsem sama matka a rodila jsem v porodnici, tak vím, jak tam sestry berou děti, jak housky na krámě...nepářou se s nima, holt mají praxi a vědí jak dítě chytit-kolikrát mi vstávaly vlasy hrůzou (no přikládala jsem to hormonům)... Takže třeba by stačilo trocha méně suverenity a více předvídání.....Toť vše. Miminku přeji uzdravení bez následků a mamince už žádné púodobné zážitky

nikimiki ( 27. července 2009 01:22 )

Je to smutné, ale stane se. Dětičky sebou občas mrskají..

mrum ( 27. července 2009 00:21 )

A dítě by bylo zdravé, bez úrazu. Hezky stejně na obě strany.

ctown ( 26. července 2009 22:35 )

Tak to nečti bl.bko. Podej si ploutev s ploutví a držte zobáky obě dvě zamindrákované chudinky.

scud911 ( 26. července 2009 22:33 )

Tak si tu práci zkuste mnozí vás máte 100x lepší práci než oni a budete tu psát bull shity ???? Zamyslete se co píšete. Miminko za to nemůže, ale co když ano ??? Malý děti jsou docela dost čiperný mohlo se cuknout sestřička unavená ho neudržela. Řekněte sami kolik zvás už zažilo, že po velmy náročné fyzické práci jste třeba neudrželi sklenici s vodou??? Asi zvás nikdo, když sedíte a nic neděláte a jen buzerujete lidi pod sebou. Ale člověk vyčerpaný a unavený musí držet dítě které vážé 4 kila a když se takové dítě začně škubat, tak to dá práci ho udržet. Za to může to dítě i nemocnice, kteří si ze sester dělají roboty. Kdotu píše, že musí dělat na 1000% tak je magor, sám na 1000% nedělá nikdo svojí práci. Každej v práci uděláme chybu jde o to tu chybu napravit a ne odsoudit. Já nejsem sestra ani děti nemám, ale mám je rád jsem kluk a určitě mám více síli než sestra, ale někdy mi dá zabrat udržet dítě, když se škube pořádně chytnout nejde ublížíte mu. Sestřička hold dělala sou práci dobře jen to dítě jí překvapilo svojí hyperaktivitou. To se stane každýmu. Kolik je tu rodičů co neuhlídali někdy své dítě??? Řekl bych, že každý druhý a vždy se něco stalo. Někdy je to hold méně závažné a nekdy více. Jako jednou jak matka opařila své dítě horkou vodou kdo jí odsoudil nikdo. Všichny psali chudák matka chudák dítě a tady sestru klidně pověsíte ne... Zamyslete se

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa