Řidič v SUV najel do davu a nejméně devět lidí zabil. Dalších 40 je zraněných

Autor: ČTK, kal - 
12. 9. 2018
20:35

Devět lidí zabil a více než 40 dalších zranil řidič sportovního-užitkového vozu (SUV), když v centrální čínské provincii Chu-nan najel do davu na náměstí ve městě Cheng-jang. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady. Incident se stal ve středu večer místního času (po poledni českého času). Policie čin vyšetřuje, o terorismu zatím nehovoří.

Policie 54letého řidiče červeného SUV zadržela. Dopadený Jang Can-jün si v minulosti několikrát odpykal trest ve vězení za žhářství, přepadení nebo zločiny spojené s drogami, informoval list Beijing Youth Daily.

Místní vláda čin označila za „záměrný, zlomyslný a (spáchaný) s úmyslem zranit“.

Na záběrech z místa lidé utíkají z rušného náměstí a někteří se pokoušejí pomoci těm, kteří zůstali ležet na zemi. Agentura AP uvedla, že zraněno bylo 46 lidí. Zpravodajský server BBC s odvoláním na místní média napsal, že některá zranění se jevila jako bodné rány.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
peotl ( 13. září 2018 06:06 )

Janoušek se odstěhoval?

tomik007 ( 12. září 2018 22:21 )

Takze Kajda je uz i v cine

demokratura ( 12. září 2018 21:14 )

včera tu oslavovali ujgurskou alkajdu usa v číně USA otevřeně podporují islámské teroristy v Sýrii ,už několikrát jich stovky zachránili pomocí vrtulníků, a tzv. humanitárních autobusů ve chvíli kdy stáli těsně před porážkou, každý spojenec USA podporující USA podporuje terporismus, a dopouští se tak zločinu podpory terorismu jako vláda USA 15. března 2011 začalo v Sýrii t.z.povstání Arabské jaro, od samého začátku podporované zprvu finančně a zbrojně Spojenými státy americkými, hlavně jejich CIA. občanskou válku v arabských zemích puče muslimského bratrstva vyvolaly USA Vůdci arabských revolt se školili za americké peníze http://www.novinky.cz/.../231298-vudci-arabskych-revolt... Řada mladých vůdců nynějších arabských revolucí získala americký výcvik a jejich seskupení dostávala finanční podporu z USA Povstalci sunnité(jejich cílem obnovit Kalifát), mudžáheddíni, později navýšeni IS, Al-Kaída- fronta an-Nusrá,podporováni SA, Katarem, se zúčastnili boje proti alávistům, kteří tvořili v Sýrii naprostou většinu, kteří podporovali B.Asada a kterého ve volbách 2012 opět zvolili dočela Sýrie. A v té provincii Idlib se právě nachází zbytky teroristů s níže jmenovaných skupin, nad kterými Donal chce držet ochranou ruku. Srbsko ...krádež Kosova ,NATO spojenec islámské učk, Libye arabské jaro alkajdy USA .okupace NATO,Čečensko islamisti podporovaní USA vyhlásili chalifát , Ujguři = islamisti v Číně páchají teroristé útoky s noži jejich boss Kadyrová je v USA, Afgánští mujeahedini ,radikální islamisti 1979 vyzbrojení USA až miliarda rořčně od USA na výcvik a zbraně radikálních islamistlů tajná operace CYCLONE, oslavný film Soukromá válka pana Wilsona ..kde USA označují radikální islamisty kteří vyvolali obrčanskou válku v Afgansitánu za hrdiny , bojovníky za svobodu, občanská válka v jugoslávii..vyvolaná islamisty napojenými na usa, nato, a chorvatskými ustašovci ..pohrobky klerofašistů, Ukrajina =USA -CIA bander

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa