Unikátní záběry: Žirafy a sloni se brodí sněhem, Jižní Afriku zasáhl mráz

Autor: Mii - 
10. 9. 2018
12:41

Jihoafrická republika je místo, kde obvykle vládne slunce a tropické teploty. Poslední týden ale zdejší počasí připomínalo spíše Sibiř. Západní Kapsko, jednu z provincií země, zasáhla velmi studená fronta, která s sebou přinesla závaly sněhu. Zvířata zvyklá na život v poušti se tak musela prodírat vysokými závějemi, informuje server capetownc.com

Fotografie neobvyklého úkazu okamžitě zaplnily sociální sítě. Jsou na nich vidět divoká africká zvířata jako žirafy nebo sloni, jak se snaží s hustou sněhovou přikrývkou vypořádat.

Sníh napadl mezi 6. a 7. zářím v rezervaci Matroosberg a pohoří Ceberberg. Přes víkend už se v oblasti oteplilo a většina sněhu na úpatí hor roztála. Přesto zde stále panuje neobvykle studené počasí, které místní lidé nepamatují.

Sníh v Africe podle serveru planetski.eu tolik výjimečným úkazem není. Co odlišuje ten současný, je fakt, že napadl v místech, kde téměř nikdy nesněží. Hlavně pro zvířata představuje podobné počasí problém, jelikož narušuje jejich kamufláž a stávají se ohroženějšími před predátory. Sníh ovšem zkomplikoval i místní dopravu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa