Vrtulník se sedmi lidmi zmizel z radarů. Zřítil se na úbočí hor v Nepálu

Autor: peb, ČTK - 
8. 9. 2018
12:00

Vrtulník se sedmi lidmi na palubě se dnes zřítil v Nepálu. Nehoda zaviněná zřejmě špatným počasím se stala osudnou šesti osobám, jedna žena přežila, oznámily podle agentury DPA místní úřady. Mezi mrtvými je i pilot stroje a japonská turistka, sdělil ředitel mezinárodního letiště v Káthmándú Raj Kumar Chettri.

Vrtulník soukromé společnosti Altitude Air se podle jeho upřesnění vracel z horské oblasti Gorkha do metropole, když se zřítil do lesa v okrese Dhading. Záchranné týmy v helikoptérách lokalizovaly místo nehody asi 80 kilometrů severozápadně od Káthmándú, nemohly tam ale přistát. Snažení záchranářů komplikovaly déšť a mlha v dané oblasti. Po několikahodinovém pěším pochodu dorazil na místo tým 50 záchranářů, řekl mluvčí letiště. Vyproštění mrtvých podle něj potrvá nějakou dobu.

Společnost Altitude Air se podle dostupných informací specializuje na výlety pro turisty i domácí do odlehlých oblastí Nepálu. V tomto himálajském státě se v minulých letech stalo několik větších leteckých havárií. V březnu tam přišlo o život 50 lidí při nezdařeném přistání letadla z Bangladéše na letišti v Káthmándú.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
kukuku ( 8. září 2018 13:30 )

Asi jako v Plzni - všechno Kájínkovi kamarádi.

horalysa ( 8. září 2018 12:29 )

Zřejmě se vrtuli zatočila hlava.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa