Zatykač na migranta, který měl vraždit u českých hranic, „propálil“ úředník

Autor: ČTK, kal - 
30. 8. 2018
19:15

Zatykač na jednoho z mužů podezřelých z vraždy Němce (†35) v Chemnitzu (Saské Kamenici) pravicovým uskupením poslal zaměstnanec drážďanské justice. Přiznal se k tomu deníku Bild. Saské ministerstvo spravedlnosti muže postavilo mimo službu.

Zatykač tento týden na internetu zveřejnili mimo jiné zakladatel protiimigrační Pegidy Lutz Bachmann, okresní sdružení protestní Alternativy pro Německo (AfD) nebo hnutí Pro Chemnitz, které ve městě organizuje demonstrace. Saské úřady přitom nebyly schopné vysvětlit, jak se neveřejný dokument mohl dostat do rukou pravicových organizací.

Vše se vyjasnilo až ve čtvrtek, kdy se justiční úředník Daniel Zabel (39) přiznal, že zatykač vyfotografoval a snímek poslal mimo jiné hnutí Pro Chemnitz. Chtěl prý, aby vyšla najevo pravda. Nebyl si ale podle svého vyjádření vědom toho, že by se mohl dopustit trestného činu.

Zatykač na údajné vrahy 35letého Němce v Chemnitzu, který na internetu zveřejnily krajně pravicové skupiny.Zatykač na údajné vrahy 35letého Němce v Chemnitzu, který na internetu zveřejnily krajně pravicové skupiny. | 

Ve zveřejněném dokumentu, který byl na internetu rychle mnohokrát sdílen, byla uvedena jména dvojice podezřelých mužů z Iráku a Sýrie, svědků i příslušné soudkyně. Také v něm nechyběly podrobnosti o činu.

O případném dalším postihu úředníka rozhodne saské ministerstvo spravedlnosti poté, až skončí jeho vyšetřování. Někteří odborníci ale už teď počítají s tím, že bude muset z justice odejít.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa