Krveprolití v exotickém ráji: Bomba zabila na Filipínách dva lidi, dalších 35 zranila

Autor: ČTK - 
29. 8. 2018
07:51

Bomba nastražená v tašce a umístěná pod motocykl zabila v úterý na festivalu na jihu Filipín dva lidi a dalších 35 osob zranila. Žádná organizace se zatím k útoku nepřihlásila a člověk, který bombu umístil do tašky, je stále na útěku. S odkazem na sdělení filipínské armády o tom dnes informovala agentura AP.

Místní obyvatelé informovali před výbuchem policii, že muž nechal pod motocyklem nedaleko nočního trhu tašku. Než k činu došlo, pachatel podle svědků nabízel lidem ovoce, aby vzbudil dojem, že je neškodný. Vojáci muže pronásledovali, ale když došlo explozi, podařilo se mu ujet na motocyklu.

Exploze v provincii Sultan Kudarat si vyžádala dva mrtvé a nejméně jeden člověk je ve vážném stavu, uvedl brigádní generál Cirilito Sobejana. Festival byl v důsledku incidentu zrušen.

K útoku se žádná skupina nepřihlásila, filipínské úřady ho ale přičítají Islámskému svobodnému hnutí Bangsamorů, které je blízké teroristické organizaci Islámský stát (IS).

Radikálové na jihu Filipín, kteří loni pět měsíců okupovali město Marawi, se podle dřívějších sdělení filipínské armády v uplynulých měsících přeskupili a rekrutují nové členy s cílem plánovat nové útoky.

V jihofilipínské provincii Basilan si 31. července bombový útok vyžádal 11 obětí na životech, včetně útočníka. K činu se přihlásil IS s tím, že útočník pocházel z Maroka. Podle teroristické organizace byla ale bilance tohoto útoku ve skutečnosti nižší.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa