Krize v dovolenkovém ráji: Řecký ostrov je už druhý den bez vody a elektřiny

Autor: ČTK - 
27. 8. 2018
15:55

Řecký ostrov Hydra, který je populárním turistickým letoviskem, je už druhý den bez dodávek vody a elektřiny. V noci na neděli porucha elektrického vedení způsobila výpadek proudu a posléze byly přerušeny i dodávky vody. Informovala o tom v pondělí agentura DPA. Z ostrova již odjely stovky turistů, uvedli hoteliéři.

V noci ostrov osvětlovaly pouze petrolejky, svítilny a svíčky. Zmražené potraviny se rozmrazily, čerstvé ryby se musely vyhodit. Zásobování vodou nouzově zajistilo plavidlo řeckého námořnictva, řekl v rozhlase starosta ostrova.

Dodavatel elektřiny Deddie stále nedokázal lokalizovat poruchu elektrické sítě. Z pevninského Řecka je ostrov napájen kabelem, který leží na mořském dně. Společnost Deddie sice v neděli uvedla, že podmořský kabel zkontrolovala, podle dnešní zprávy DPA by ale mohl být problém právě v kabelu.

Ostrov Hydra leží v Egejském moři, zhruba 65 kilometrů jižně od aténského přístavu Pireus a jen sedm kilometrů od pobřeží Peloponéského poloostrova. V jeho přirozeném přístavu kotví luxusní jachty. Bohatý ostrov proslul také tím, že tam nesmějí jezdit auta.

Video Zničující požár v Řecku: Už 81 mrtvých, mezi zraněnými jsou i malé děti - Reuters
1080p 720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa