Tragické záplavy v Indii: 164 obětí. Zoufalí lidé čekají na záchranu na střechách

Autor: ČTK - 
17. 8. 2018
10:17

Již 164 mrtvých si vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které v posledních dnech postihly stát Kérala na jihu Indie. Novou bilanci dnes zveřejnily místní úřady. O své domovy přišlo už víc než 220.000 lidí.

Záchranáři s použitím vrtulníků a člunů evakuují stovky lidí uvázlých na střechách domů. Pro obyvatele, kteří přišli o své domovy, bylo otevřeno přes 1500 táborů a útulků. Úřady rozdávají potravinovou pomoc desetitisícům lidí, kteří před záplavovými vodami uprchli na výše položená místa.

V postižených oblastech přetrvává stav nejvyšší pohotovosti, protože se očekávají další deště. Hlavní letiště ve státě Kérala je zatopené a bude mimo provoz až do 26. srpna, napsal zpravodajský server BBC.

Záplavy a sesuvy půdy zničily řadu silnic a mostů a způsobily velké problémy také v železniční dopravě. Školy ve všech 14 okresech státu Kérala jsou uzavřené.

Přímořský indický stát Kérala, oceňovaný turisty zejména díky malebným čajovým plantážím a rozsáhlým plážím lemovaným palmami, sužují vydatné deště pravidelně každý rok. Letošní povodně jsou ale podle médií nejhorší za posledních 100 let.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa