Otrávili v katedrále svěcenou vodu? Turisty z ní bolela hlava a svědil obličej

Autor: Mii - 
13. 8. 2018
21:00

Nepříjemný zážitek zažili lidé, kteří se v sobotu vydali na bohoslužbu do pařížské katedrály Notre-Dame. Krátce poté, co se dostali do styku s místní svěcenou vodou, si začali stěžovat na bolesti hlavy a svědění obličeje. Na místo byla přivolána policie, která zhodnotila, že vodu mohl někdo otrávit. Netuší ovšem, zda šlo o vtip, nebo útok, píše pařížský deník Le Parisien.

Neznámý efekt svěcené vody byl podle svědků rychlý. Prakticky ihned poté, co se jí turisté a další návštěvníci při vstupu potřísnili, začali zažívat reakce podobné alergii. Některé bolela hlava, jiné zachvátilo svědění a další zažívali oba příznaky. Někteří lidé si navíc stěžovali na podivný pach vody.

Správci katedrály ihned zavolali policii, aby příčinu vyšetřila. Podle nich šlo o otravu a všechnu vodu preventivně vylili a nádoby vydezinfikovali. „Pokud jde o znesvěcení, pak pachatele vypátráme a potrestáme,“ komentoval incident Ariel Weil, starosta čtvrté čtvrti Paříže, kde se katedrála nachází.

Vodu mohli otrávit vtipálci

Místní kněží jsou přesvědčeni, že došlo ke zločinu. „Chtějí otrávit celý svět,“ řekli o neznámém původci otravy. Policie ale jejich rozhořčení uklidňovala, podle ní žádné vážné nebezpečí nehrozilo. Žádný turista ani návštěvník navíc nepodal oficiální stížnost a nejsou informace, že by voda někomu způsobila trvalejší diskomfort. Za incidentem klidně můžou být nějací školáci nebo vtipálci, vysvětlovala policie. 

Vtipálci totiž již jednou se svěcenou vodou ve Francii manipulovali. Stalo se tak loni ve vinařské vsi Chateau-Chalon. Vodu v místním kostele vyměnili za pálenku a zmátli tak turisty, kteří si mysleli, že přítomnost alkoholu v kostele je místní tradicí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa