Obří exploze v italské Boloni si vyžádala tři mrtvé a 67 zraněných. Poničila i most | Blesk.cz

Obří exploze v italské Boloni si vyžádala tři mrtvé a 67 zraněných. Poničila i most

360p
Autor: kal, kal, kal - 
6. 8. 2018
16:20

V pondělí odpoledne svědci zaznamenali velkou explozi, která byla v blízkosti místního letiště v italské Boloni, zhruba kilometr daleko. Podle policie výbuchu předcházela nehoda na dálnici, kde se zřejmě srazilo auto s cisternou. Incident si vyžádal tři mrtvé a 67 zraněných, informuje televize CNN. 

Na záběrech na sociálních sítích je vidět velká ohnivá koule, která stoupá do vzduchu. Doprava v obou směrech tamní dálnice byla zastavena. Podle policie exploze ovlivnila dopravu nejen na dálnici, ale i v Borgo Panigale. Provoz letiště dotčen není. Most nad křižovatkou dálnic A1 a A14 se částečně zřítil.

Tlak výbuchů porozbíjel okna v několika budovách. Podle zdrojů italské agentury snahu hasičů požár uhasit ztěžovalo vedro panující na místě. K hašení byl povolán také vrtulník. Plameny se nakonec podařilo uhasit a hasiči se nyní snaží místo zchladit, aby se mohlo pátrat po případných dalších mrtvých.

„Zrovna jsem koukala ze svého okna, když se najednou ve vzduchu objevila spousta ohně,“ popsala incident na Twitteru jedna ze svědkyň, která se v době výbuchu nacházela poblíž. 

Mluvčí italských záchranářů televizi CNN sdělil, že tři lidé explozi nepřežili. Dalších 67 je zraněných, z čehož někteří vážně. Mohly za to trosky odlétávající od silného požáru, který vyvolaly následné exploze nejméně deseti automobilů.

Dva ze zraněných byli převezeni na oddělení popálenin v Parmě a Ceseně. Mezi zraněnými je i 13 policistů.

Exploze očima italských hasičů:

Video Letecký pohled na explozi poblíž letiště v italské Boloni - reprofoto Twitter
360p

Doporučujeme
gral ( 6. srpna 2018 23:22 )

klid špindíro, v rozvojové zemi čr zvýšili odchod od důchodu přes 10 lety o 10 let, stejně jako počet odpracovaných let z 25 na 35let,podstatné je ,že USA aNATO fašisti patří mimo zákon

Belabel ( 6. srpna 2018 21:15 )

Rusko je hospodářsky tak v pr-deli, že musí zvýšit věk odchodu do důchodu (65let pro muže) i přesto, že se toho většina z nich nedožije, hlavně kvůli chlastu. Průměrný věk Rusa = 64 let-"čest práci", Carmine a ještě tady vyblij něco hezkého o kapitalismu ...

dartwader ( 6. srpna 2018 19:32 )

Boloňské špagety

gral ( 6. srpna 2018 19:29 )

aby kapitalistické bestie neustále mohly vyvolávat nenávist vůči levici a ovlivnovat volby vymyslely a páchaly teroristické útoky proti vlastním civilistům západu GLADIO ,proč se vám demokraté nepochlubí ?

gral ( 6. srpna 2018 19:08 )

zase GLADIO ?USA a NATO masakrovalo své civilní obyvatelstvo teroristickými útoky bestialita nejhoršího ražení ,komouši byli oproti nim jako beránci ......... 2. srpna 1980 na boloňském nádraží 85 mrtvých a na 200 raněných. Teprve o patnáct let později bylo oficiálně potvrzeno podezření, že za masakrem nestály Rudé brigády, nýbrž neofašisté napojení na tajné služby a spolky. Dva z organizátorů, velmistr lóže P2 Licio Gelli a agent CIA Francesco Pazienza, byli v listopadu 1995 odsouzeni na deset roků vězení. Jednou z těchto organizací vyzbrojených a vycvičených vojenskými tajnými službami, o jejíž existenci se veřejnost dozvěděla až na počátku devadesátých let právě v souvislosti s novým vyšetřováním boloňského atentátu, byla i nadnárodní, extrémně pravicová paravojenská jednotka Gladio http://www.nezakladnam.cz/cs/565_rim-v-plamenech falešné důkazy o špionáži nevinných lidí vyrobila fašistická diktatura USA aby tak rozpoutala politické procesy na západě běžné, operace Splinter Factor Politické procesy padesátých let způsobil teroristický režim Usa http://zvedavec.org/komentare/2014/06/6022-politicke-procesy-padesatych-let.htm

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa