Řezníci se bojí militantních veganů. Prosí Macrona o ochranu před „terorem“

Autor: Mii - 
27. 6. 2018
22:50

Francouzští řezníci se rozhodli napsat dopis tamní vládě, ve kterém prosí o ochranu před militantními vegany. Podle nich se tito lidé snaží zničit tradiční francouzskou kulturu konzumace masa a navíc jsou velmi agresivní. Veganem se označuje člověk, který nekonzumuje žádné živočišné výrobky, ani vejce nebo mléko. Informuje o tom web televize BBC.

V posledních měsících probíhá ve Francii válka, ve které jde doslova o maso. Tamní vegani vyrazili do boje proti místním řezníkům a nebojí se k tomu využívat tvrdé prostředky. Mnoho řeznictví posprejovali, polepili nenávistnými samolepkami nebo postříkali falešnou krví.

Šéf francouzské federace řezníků Jean-Francois Guihard vnímá podobné činy jako formu terorismu. „Ti lidé nečiní nic jiného než teror, kterým chtějí úplně vymazat celou významnou část francouzské kultury,“ napsal v dopise. Vegani podle něj chtějí „vnutit obrovské skupině obyvatel svůj životní styl nebo ideologii“.

Vegetariáni a vegani tvoří jen malé procento francouzské populace. Průzkum z roku 2016 ukázal, že zhruba tři procenta Francouzů nekonzumují maso. Ve statistice byli zahrnuti i lidé, kteří nekonzumují všechny živočišné produkty. „Veganský způsob života je v médiích hrozně přehnaně propagovaný,“ stěžoval si přesto Guihard.

Útoky na řezníky mají dlouhou historii

Kultura masa má ve Francii skutečně dlouhou historii. Podobně dlouhou historii ale mají i útoky na obchody řezníků. Jeden řezník například pamatuje, že mu vchod do jeho provozovny někdo před 20 lety pokryl lepidlem, informovala pařížská korespondentka BBC Lucy Williamsonová.

Poslední roky nicméně prokazatelně dochází k poklesu prodejů masa. I proto se skupina farmářů a producentů masa rozhodla kontaktovat prezidenta Emmanuela Macrona, aby prosadil obranné opatření. Chtějí také, aby se termíny jako „steak“, „slanina“ nebo „párek“ mohly týkat jen výrobků z masa a ne zeleninových nebo sójových náhražek.

Video Jak naporcovat králíka? 
1080p 720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Taurus70 ( 28. června 2018 06:40 )

 Otravuji i tady,byli jsme s rodinou na trzich a obtezovali lidi i reznika u stanku .Nejhorsi bylo ze mestska policie stala kousek od nas a nic neresila az do doby kdy se pred stankem strhla regulerni rvacka.Vyprovodili jsme ty veganske zdechliny docela rychle ale i tak je to neprijemny zazitek.🤔

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa