Pád skladu zničil až 9000 sudů s whiskey. Pálenka ohrožuje i spodní vody

Autor: AKu - 
25. 6. 2018
00:30

Až 9000 sudů s whiskey nepřečkalo zhroucení skladu v americkém městě Bardstown ve ve státě Kentucky. Zprávu přinesl web britské televize Sky News. Proud alkoholu zalil zdejší kopec a existují obavy, že by se oblíbená tekutina mohla dostat do zdejších spodních vod.

K zemi šla téměř polovina budovy, zatímco zbývající část je nestabilní a nadále hrozí její zřícení. V troskách skončila také necelá polovina z 20 tisíc uložených sudů whisky různého stáří i druhu. Mluvčí majitele skladu, společnosti Sazerak, uvedla, že v tuto chvíli zjišťují, kolik z nich je ještě možné zachránit. Zatím není známo, proč sklad postihla zkáza.

Snažíme se přijít na to, proč se zbortil. Měli jsme štěstí, že v tu dobu v budově nikdo nebyl,“ řekl šéf bardstownských hasičů Bill Matingly. Dále uvedl, že pod skladištěm se nachází 3,5 metru hluboký sklep a záchranné složky doufají, že většina whiskey se vylila do něj. Existují totiž obavy, že by se mohla zasáhnout nedaleké spodní vody, ačkoliv dosud provedené testy na alkohol se ukázaly být negativní.

Alkohol zatím obohatil nedaleký potok Withrow Creek, podle informací The New York Times by zde však jeho množství mělo být minimální. Jestli si takto vzácně ochucenou  vodu  pokoušeli nabrat i místní obyvatelé, není známo.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
krista2018 ( 25. června 2018 03:02 )

no to je škody, to je pán bůh potrestal za to, že chtěli uvalit za vývoz clo

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa