Křest se ti nelíbí? Tumáš jednu! Kněz zfackoval plačící miminko. A už křtít nebude

Autor: ČTK, nkov - 
22. 6. 2018
19:05

Římskokatolická církev s okamžitou platností suspendovala třiaosmdesátiletého kněze, který dal během křtu facku miminku. Videozáznam události, který byl zveřejněn ve čtvrtek a který zhlédly na internetu miliony lidí, vyvolal podle agentury AFP vlnu pobouření.

Na videu je vidět, jak se kněz v kostele v obci Champeaux jihovýchodně od Paříže připravuje pokřtít dítě, které ale neustále pláče. Nejprve ho popadne za obličej s výzvou, aby se uklidnilo, následně pod nejprve vyděšeným, pak i rozhořčeným pohledem rodičů miminko pleskne přes tvář

„Takovou ztrátu rozvahy lze vysvětlit jen únavou tohoto starého kněze. I tak mu to nedává žádné ospravedlnění,“ reagovala na událost diecéze města Meaux. Podle ní kněz hned věděl, že chyboval a rodině dítěte se po křtu omluvil.

Místní biskup ihned přistoupil k uložení takzvaného nápravného trestu suspenze, která zakazuje do odvolání duchovnímu vykonávat bohoslužebné a správní úkony.

 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
sores ( 23. června 2018 12:10 )

To udělat mému děcku tak jí koupí takovou, že se vrátí z banánem v ruce a boty od sněhu,dobytek!!

jardavozembouchak ( 23. června 2018 11:59 )

Na mne delal dojem, ze to nebylo jen vekem, ale litrankem mesniho vina. Kdyz se nasi brali a pote kdyz jsem byl pokrten, v obou pripadrch byl pry farar pod parou, ze sotva stal...

jussuf ( 23. června 2018 07:26 )

Divím sa tomu otcovi, že tam na mieste tomu debilovi rovno jednu nevypálil.Treba len dúfať, že sa bude smažiť v pekle. Hovädo božie.

europa ( 23. června 2018 07:20 )

Kretén to je, ale kreténi jsou i rodiče, kteří svoje děti podrobují takovému rituálu. Komu by se asi líbilo, kdyby mu lili studenou vodu na hlavu. Takhle stresovat svoje dítě, to můžou jen kreténi.

Pokr ( 23. června 2018 03:58 )

 Tyhle ***i to je samej uchil a pedofil hnus ani bych tam nešel

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa