V belgické zoo zastřelili lvici. Hodiny chodila areálem, uspat ji nezvládli

Asijští lvi z belgické ZOO Planckendael.
Autor: dj - 
21. 6. 2018
13:50

Návštěvníci ZOO Planckendael u belgického města Mechelen museli být během čtvrtečního rána evakuováni. Ze svého výběhu totiž utekla asijská lvice. Policie preventivně uzavřela přístupovou cestou do zahrady, lvice se tam volně potulovala několik hodin. Veterináři se ji dvakrát neúspěšně pokusili uspat, zvíře nakonec zastřelili policisté. Za útěk lvice může lidská chyba, informoval server Loopings.nl.

Lvice utekla v 9:45, všichni zaměstnanci a návštěvníci byli okamžitě evakuováni. Lidé se schovávali v obchodech a restauracích. Policie pro jistotu uzavřela i přístupovou cestu do ZOO.

„Jelikož k incidentu došlo poměrně v brzké dopolední hodině, bylo v parku málo návštěvníků. Nikdo z hostů ani zaměstnanců nebyl v ohrožení,“ informoval mluvčí zoo belgická média.

Veterinář se dvakrát pokusil zvíře omráčit, ale nepodařilo se mu to. Vedení zoo nakonec vydalo povel k odstřelu zvířete. Za jeho útěkem pravděpodobně stojí chyba člověka, zda šlo o zaměstnance nebo návštěvníka, zatím není známé.

„Po neúspěšném pokusu omráčit uprchlou lvici, jsme bohužel museli nechat zvíře zastřelit,“ stojí na oficiálním Twitteru parku. ZOO Planckendael patří mezi nejoblíbenější zahrady v Belgii, ročně ji navštíví přes milion lidí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa