Faux pas ministra vnitra: Až příliš snadno ho okradli o mobil zloději na mopedu

Autor: jer, ČTK - 
17. 6. 2018
15:20

Nový britský ministr vnitra Sajid Javid se přiznal, že ho nedávno okradli zloději na mopedech. Při telefonování na londýnské ulici mu vzali mobil. O incidentu ministr  informoval list Sun on Sunday. Javid, který v době krádeže nebyl ještě ve funkci, prý kvůli útoku zlodějů chce změnit zákon.

Nynější ministr stál před londýnským nádražím Euston, a když kolem projížděli zloději na mopedech, držel v ruce telefon. „Byl to jen okamžik. Chtěl jsem volat taxi, ale než jsem pochopil, co se děje, mobil byl pryč. Přijeli, sebrali ho a zmizeli,“ popsal situaci osmačtyřicetiletý ministr, který byl do funkce jmenován v dubnu.

Podobné krádeže se v Londýně podle agentury Reuters rozmohly natolik, že to vyvolalo celostátní pozornost. Stávají se i násilné činy, kdy skupina útočníků napadne oběť nožem. Javid britskému listu řekl, že chce změnit zákon, který omezuje možnost policistů pronásledovat podezřelé na mopedech.

Video Britský velvyslanec Archer: „Královna nás drží pohromadě!" - Blesk TV
1080p 720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa