Kim místo připraveného „amerického“ pera použil sestřinu propisku. Měl strach z otravy? | Blesk.cz

Kim místo připraveného „amerického“ pera použil sestřinu propisku. Měl strach z otravy?

Autor: dj, ČTK - 
13. 6. 2018
11:56

Historický americko-severokorejský summit, který se konal 12. června v Singapuru, zakončili Donald Trump a Kim Čong-un podpisem společného prohlášení o denuklearizaci Korejského poloostrova. Místo připraveného pera, na kterém byl zlatě vyryt Trumpův podpis, použil Kim pero, jež mu padala jeho mladší sestra Kim Jo-čong. Deník Daily Mail se domnívá, že se bál možné otravy. Už před zahájením summitu se v tisku objevovaly zprávy o Kimově strachu, že na něj bude spáchán atentát.

Připravené pero pečlivě očistili Kimovi bodyguardi v bílých rukavičkách, vůdce KLDR přesto radši sáhl po tom, které mu podala jeho sestra, Kim Jo-čong. Ta bratrovi rovněž asistovala při celém ceremoniálu, pomohla mu i usadit se za stůl. Trumpovi byl k ruce jeho ministr zahraničí Mike Pompeo.

Video Historický okamžik: Trump se setkal s Kimem a podepsali obsáhlou dohodu. - Reuters
1080p 720p 360p

Germofob Kim

Novináři nyní spekulují, proč Kim odmítl psací potřebu, kterou mu připravili Američané. Mohl se jednak obávat o svou bezpečnost, nebo se chtěl vyhnout tomu, aby Američané získali z potu informace o jeho zdravotním stavu. O Kimovi je známé, že z podobného důvodu všude vozí i vlastní záchod. Některé noviny tak označily Kima za „paranoidního germofoba“.

„Mají obrovský strach, že někdo získá informace o vůdcově zdraví,“ uvedl John Pike z bezpečnostní agentury Global Security. „Jsou tím naprosto posedlí,“ dodal Pike. Novináři Daily Mailu poznamenali, že Kimova váha často kolísá a vůdce byl několikrát zachycen, jak se při chůzi opírá o vycházkovou hůl.

Biologické vzorky a božský původ

„Trump o sobě také tvrdí, že je germofob, ale nikdy jsem ho neviděl dělat nic podobného,“ prohlásil Pike. „Je pravda, že v minulosti se vyhýbal kontaktu s ostatními, například stisku ruky, ale to už očividně neplatí. Oproti tomu Severokorejci bedlivě hlídají, aby nikdo nezískal Kimovy biologické vzorky. Rodina Kimů o sobě tvrdí, že mají božský původ. Pokud by vyšlo najevo, že je s Kim Čong-unem něco v nepořádku, lidé by mohli pochybovat o jeho legitimitě,“ vysvětlil Pike.

I přestože Kim odmítl americké pero, Trump tvrdí, že navázali skvělý vztah. „Myslím, že mi důvěřuje,“ řekl americký prezident o severokorejském vůdci. V médiích kolují zvěsti o tom, že Kim trpí obezitou, cukrovkou, dyslipidemií – poruchou metabolizmu tuků, nebo vysokým krevním tlakem.

Trumpův vtip

Možná i základě těchto spekulací pronesl Trump vtip při společném obědu s Kim Čong-unem. „Děláte všichni hezkou fotku?“ zeptal se americký prezident přítomných fotoreportérů krátce před tím, než usedl s Kimem ke stolu. „Abychom vypadali pěkní, pohlední a štíhlí,“ dodal Trump.

Doporučujeme
salto ( 14. června 2018 08:41 )

Dobře udělal, že na to pero nešmatal. Ze spolehlivých zdrojů vím, že Putin to pero namatlal novičokem

AntonioSeruti ( 13. června 2018 16:57 )

Ja vona Héla,mjela recht.Lydi sou totiš neska kch**ůrvi,lžou,kradou a navrch eště fu**ckaj.

AntonioSeruti ( 13. června 2018 16:54 )

 No bodéť bi Kymčok nebil ve střehu,co gdybi mu Trupka narafyčyl péro navyksovaný ňákím tím kchu**ndočokem.

tomik007 ( 13. června 2018 16:23 )

"Rodina Kimů o sobě tvrdí, že mají božský původ." - czobolandjan ma co dohanet

OkoloHradce ( 13. června 2018 15:55 )

Kim vypadá dobře, takovej melounek, taky bych si envzala Donaldovuz propisku, ani za nic na světě. Nic proti Židům, ale já jim moc nevěřím.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa