Trump radikálně otočil. Z Kima „rakeťáka“ je „otevřený a čestný“ vůdce

Autor: dj - 
25. 4. 2018
23:20

Americký prezident Donald Trump v souvislosti s blížícím se summitem mezi KLDR a Jižní Koreou prohlásil, že jeho severokorejský protějšek Kim Čong-un je „velmi otevřený a čestný“. Představitelé obou států se spolu chtějí setkat, co nejdříve po mezikorejském jednání, ke kterému dojde už tento týden, napsal deník The Guardian.

Trump naprosto obrátil, ještě nedávno Kimovi neřekl než „malý rakeťák“, nyní pro něj má samé komplimenty a nemůže se podle vlastních slov dočkat společné schůze. Na začátku týdne se Trump o Kimovi vyjadřoval velmi opatrně, změna jeho rétoriky má podle novinářů zřejmě souvislost s tím, že Kim oznámil, že je ochotný zastavit svůj jaderný program.

Kim končí s testováním raket

Amerického prezidenta pravděpodobně uklidnilo i to, že KLDR oznámila, že již nebude provádět žádné testovací odpaly svých raket. Přívlastky „otevřený“ a „čestný“ by si ale málokdo spojoval s Kimem, a to i při současné oblevě v mezinárodní politice mezi Koreami a KLDR a USA. „Dohodli jsme se, že se sejdeme, co nejdříve. Myslíme, že pro svět je to to nejlepší,“ řekl Trump novinářům a dodal: „Za poslední roky toho Severní Korea naslibovala hodně, ale nikdy nebyla v pozici, v jaké je teď.“

Podle Trumpových poradců nelze počítat s tím, že se Kim vzdá svého jaderného arzenálu. „Pozastavení jejich jaderného programu, ano, na tom bychom se mohli domluvit. Bylo by jednoduché uzavřít tuhle dohodu, já chci jít ale dál. Chci, aby se zbavili všech svých atomovek,“ vysvětlil prezident.

Změna Trumpovy rétoriky

„Uvidíme, kam až se na jednání dostaneme,“ prohlásil také Trump s tím, že je připravený z jednání kdykoliv odejít, pokud nebude produktivní. „Na rozdíl od předchozích vlád jsem připraven vstát od stolu a odejít,“ uvedl.

Ben Cardin z komise pro zahraniční vztahy se domnívá, že je důležité, že Trump se vyvaroval dalších urážek na Kimovu adresu. „S označením čestný možná prezident zašel trochu daleko, ale je důležité, že použil výhradně pozitivní slova, na rozdíl od předešlých projevů,“ prohlásil Cardin.

 

Doporučujeme
terezkaterka33333 ( 28. dubna 2018 16:17 )

Pre svet by bolo najlepšie, keby Amerika zbalila všetkých svojich agresorských vojakov a doviedla ich domov. Rozostaviť ich okolo svojich hraníc a tak si chránila tú svoju demokraciu.

zacotomame ( 25. dubna 2018 23:35 )

Bude pimprdlákový divadlo

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa