Autobus s turisty se zřítil z mostu. Zemřelo 36 lidí

Nehoda v KLDR si vyžádala mnoho mrtvých čínských turistů.
Autor: ČTK - 
23. 4. 2018
10:20

Dvaatřicet čínských státních příslušníků zahynulo v neděli večer při nehodě autobusu v Severní Koreji. O život přišli také čtyři Severokorejci. Informovalo o tom v pondělí čínské ministerstvo zahraničí, podle nějž další dva Číňané utrpěli vážná zranění a jsou v kritickém stavu.

Čínská média již dříve napsala, že v severokorejské provincii Hwanghe pukto došlo v neděli k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala velký počet mrtvých a zraněných čínských turistů. Přesný počet obětí ale neudala.

Podle zpráv některých čínských médií spadl autobus z mostu. Čínská státní televize odvysílala záběry, na nichž bylo vidět poničený, převrácený autobus, záchranáře na místě a jednoho ze zraněných v nemocnici.

Informaci o neštěstí dnes potvrdil mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kchang s tím, že při nehodě zemřelo 36 lidí, z toho 32 Číňanů.

Čínské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že do KLDR vysílá tým zdravotnických expertů a léky, aby pomohlo při péči o přeživší nehody.

Čína je nejbližším diplomatickým spojencem izolované Severní Koreje. Číňané tvoří 80 procent všech zahraničních turistů přijíždějících do KLDR, uvádí jihokorejský Korea Maritime Institute. Podle Pekingu navštívilo v roce 2012 Severní Koreu 237.000 Číňanů, od roku 2013 Čína tyto údaje nezveřejňuje.

Severokorejská provincie Hwanghe pukto hraničí s Jižní Koreou a cílem turistů zde bývá město Kesong, které bylo kdysi hlavním městem korejské feudální říše Korjo, podle níž posléze vznikl název Korea.

Zpravodajský server specializující se na Severní Koreu NK News napsal, že autobus se skupinou čínských turistů směřoval z Kesongu do severokorejské metropole Pchjongjangu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa