Trump se dočká vojenské přehlídky. Kvůli strachu o silnice ale bude bez tanků

Autor: ČTK, kal - 
10. 3. 2018
08:35

Vojenská přehlídka ve Washingtonu požadovaná americkým prezidentem Donaldem Trumpem se uskuteční 11. listopadu, tedy v Den veteránů. Za účelem minimalizace poškození silnic se jí však nezúčastní žádné tanky. Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy Pentagonu.

Mluvčí Bílého domu Sarah Huckabeeová Sandersová minulý měsíc potvrdila, že Trump požádal ministerstvo obrany, aby „prověřilo možnost uspořádat oslavu, na které by všichni Američané mohli (armádě) prokázat své uznání“.

Trump se k tomuto kroku rozhodl poté, co loni zhlédl vojenskou přehlídku na oslavách francouzského Dne Bastily, na kterých byl čestným hostem prezidenta Emmanuela Macrona. Ve Spojených státech nejsou vojenské přehlídky příliš obvyklé, upozornila agentura Reuters.

Podle zprávy Pentagonu povede trasa přehlídky od Bílého domu ke Kapitolu. Bílý dům nedávno uvedl, že přehlídka by daňové poplatníky mohla stát deset až 30 milionů dolarů (až 621 milionů Kč).

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
iFender ( 10. března 2018 09:16 )

Francie je na tom ekonomicky ne moc dobre a presto si takovou prehlidku dovoli.Meli by ty penize investovat jinde...skoda penez!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa