Agresivní Afghánec pobodal ve Vídni čtyři lidi. Měl zrovna blbou náladu

Autor: ČTK, nkov - 
8. 3. 2018
20:15

Rakouská policie zadržela Afghánce (23), který je podezřelý, že ve Vídni ve středu večer a později v noci pobodal a vážně zranil čtyři lidi. Včetně tříčlenné rodiny. Muž se k činu už přiznal, uvedla ve čtvrtek agentura APA. Podle policie útočil kvůli agresivní náladě a ze zlosti nad svou celkovou životní situací. Už dříve policisté informovali, že čin patrně nesouvisí s terorismem.

Podezřelý byl dopaden krátce poté, co pobodal dvacetiletého muže, který byl v noci převezen do nemocnice. Měl zranění, která jej ohrožovala na životě, uvedl policejní mluvčí Patrick Maierhofer.

Zadržený Afghánec se k činu již přiznal. Policie po jeho výslechu uvedla, že útočil kvůli „špatné, agresivní náladě“ a kvůli frustraci nad svou životní situací. Podezření, že byl motiv činu i politický, zadržený podle policie jednoznačně odmítl.

Na rodinu zaútočil při cestě z restaurace

Ve středu večer muž zavíracím nožem těžce zranil sedmašedesátiletého otce rodiny, šestapadesátiletou ženu a jejich sedmnáctiletou dceru. Rodina právě opouštěla japonskou restauraci. Všichni utrpěli zranění, která je ohrožovala na životě. Dnes je na životě ohrožen už jen otec rodiny, uvedla APA. Totožnost obětí úřady nezveřejnily.

Zhruba půl hodiny po činu třiadvacetiletý Afghánec zaútočil na dalšího člověka, dvacetiletého krajana, se kterým se znal. Podle policie mu dával vinu za to, že je závislý na drogách. „Zlobil se na něj a činil ho zodpovědným za svou drogovou závislost,“ uvedl policejní mluvčí.

První útok byl zaznamenán kolem 19:45 českého času u stanice metra Nestroyplatz v ulici Praterstrasse. Útočník uprchnul směrem ke stanici Praterstern a v této oblasti napadl dalšího muže. Podle agentury DPA se druhý útok odehrál na místě, které je známé jako shromaždiště drogových dealerů.

Policie podezřelého zadržela nedlouho po činu a zabavila mu dva nože. Rakouská média informovala, že policie zvýšila svou přítomnost v centru Vídně.

Video Na studenty v Nizozemsku zaútočil psychopat, v ruce držel nůž. 
360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa