Orbán přitvrdil. Západní politici jsou nebezpeční a šíří islám, tvrdí

Autor: ČTK, jmik - 
18. 2. 2018
22:35

Maďarský premiér Viktor Orbán v neděli v tradičním poselství o stavu země hovořil o roli Maďarska jakožto bašty proti migraci. Zároveň podle agentury MTI varoval před nebezpečím přicházejícím ze západních zemí. Zdrojem tohoto nebezpečí jsou podle něj politici v Berlíně, Paříži a Bruselu, protože tlačí Maďarsko k přijetí politiky, která z jejich zemí učinila imigrantské státy a otevřela dveře k ústupu křesťanství a k šíření islámu.

„Domníváme se, že křesťanství je poslední nadějí Evropy,“ prohlásil Orbán. V souvislosti s migrací pochválil „příkladný“ výkon maďarských policejních sil i hraniční plot, který podle něj úspěšně chrání jižní hranici země.

„Maďarsko si zaslouží něco lepšího“

Maďarsko v dubnu čekají parlamentní volby. Orbán uvedl, že jeho strana Fidesz se od ostatních politických stran liší svou láskou k Maďarsku. „Vášnivě milujeme Maďarsko a udělali bychom pro něj cokoliv,“ prohlásil. Maďarské opoziční strany se podle něj nacházejí v žalostném stavu. „Maďarsko si zaslouží něco lepšího,“ uvedl.

Orbán stojí v čele maďarské vlády od roku 2010. Uplynulých osm let podle něj přineslo Maďarsku úspěch. „Možná jsme se dostali dál, než jsme očekávali,“ citovala premiéra agentura MTI.

Maďarský premiér rovněž připomněl, že jeho vláda slíbila vytvořit během deseti let milion pracovních míst. Upozornil, že zatím vzniklo 736 tisíc nových pracovních příležitostí.

Viktor Orbán si v zemi stále udržuje vysokou popularitu, přestože mu odpůrci neustále vyčítají autoritářské tendence a uchvácení hlavních institucí a médií v zemi. Kvůli těmto skutečnostem i kvůli odmítání migračních kvót je maďarský premiér terčem kritiky i ze zahraničí, zejména od Evropské komise.

 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
flesch2z ( 19. února 2018 18:29 )

ORBÁN

prycsnima ( 18. února 2018 23:39 )

 TA svi ně Makrela musí pryč! Islám sem nepatří!!!!!! Bravo ORBÁN.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa