Útok na Trumpovy? Prezidentova snacha skončila v nemocnici, může za to prášek v dopisu

Autor: ČTK,zst - 
12. 2. 2018
21:28

Vanessa Trumpová, manželka Donalda Trumpa mladšího, který je synem prezidenta Spojených států, byla převezena do nemocnice s žaludeční nevolností poté, co přišla do kontaktu s neznámým bílým práškem. Policie podle agentury Reuters uvedla, že prášek přišel v poště, kterou Trumpová otevřela. Preventivně byli hospitalizováni další dva lidé. Policie později oznámila, že prášek nebezpečný nebyl.

Spolu s Trumpovou snachou byli podle televize ABC7NY preventivně hospitalizováni další dva lidé. Zda jsou mezi nimi Trumpova vnoučata, kterých mají manželé pět, známo není. Měla by mezi nimi ale být Vanessina matka, přestože si na nic nestěžovala.

S jakou látkou Trumpová přišla do styku, známo není. Reuters v této souvislosti připomněl, že americké úřady přistupují k bílému prášku v poště mimořádně obezřetně od roku 2001, kdy několik redakcí a také členů Kongresu USA dostalo dopisy s antraxem. Tehdy zemřelo pět lidí.

Dopis, který Trumpová otevřela, byl podle agentury adresován jejímu manželovi, Trumpovi juniorovi. Prozradil to mluvčí newyorské policie Carlos Nieves. Trumpová ho otevřela kolem desáté hodiny dopoledne místního času (odpoledne SEČ). Incident se stal v jejich bytě na Manhattanu. Trumpová si prý krátce po otevření obálky stěžovala na nevolnost, podle televize Fox News šlo ale jen o prevenci.

Případ řeší tajná služba

Donald Trump mladší je nejstarším synem amerického prezidenta, kterého má se zlínskou rodačkou Ivanou Trumpovou rozenou Zelníčkovou. Ivana Trumpová se s Trumpem rozvedla v roce 1992.

Případem bílého prášku se zabývá také Tajná služba Spojených států (USSS). Ta se stará o ostrahu prezidenta a jeho rodiny, vysokých ústavních činitelů a také někdejších prezidentů. USSS odmítla případ komentovat.

Do bytu Trumpova syna byla po ohlášení podezřelé zásilky vyslána zvláštní zásahová jednotka, která se specializuje na manipulaci a likvidaci nebezpečných materiálů. Ta ihned poté na místě zavedla dekontaminační režim, aby předešla případným rizikům.

Doporučujeme
carmin ( 12. února 2018 22:27 )

justiční mafie v čr řádí vytváří politické procesy na míru , přesně k volbám a tím přímo ovlivnují výsledky voleb ,viz kauza Babiš, ,kauza Rath ,s pátek v noci mafiánské pras*e Kalousek telefonuje soudkyni justiční mafie aby mu připravila zákaz pondělní stávky odborů který je protiústavní mafiánské prase Kalousek telefonuje a vyhrožuje vyšetřovateli kauzy CASA vyhazovem ,mafián Nečas podpořil Kalouska a dodnes není CASA uzavřena,Parkasnová je na svobodě i s mafiánem Kalouskem na europoslance Randsdorfa kritika fašistické EU stbácké mafie = teroristické organizace havlofašismu jako cia ,bis použily likvidační plán kdy na něj nasadili podvodníky a prolhaná masmedia, která šířila beztrestně lži jak chtěl ukrást miliardy z účtu kde bylo 13 000 kč proti prezidentovi čr vedou havlofašistická masmedia, neziskovky, havlofašistické mafie ods, topstan,kdu, zel , nepřetržitou kampan a snaží do prezidentského úřadu čr dosadit loutku CIA , EU jako je Kiska , je to SPIKNUTÍ, zločinné spiknutí ,které stále pokračuje ,kdy zahraničí ve spojení se svými špiony USA ,EU záškodníky útočí proti českému prezidentovi a místo aby byl prezident čr chráněn tajnými službami ,děje se pravý opak je potřeba co nejdřív sestavit vládu a zlikvidovat havlofašistickou justiční mafii v talárech ,která pro havlofašistické zločinecké organizace jakjo jsou ods, topstan,kdu, zel chystá politické procesy k ovlivnování voleb a chrání tisíce korupčních kauz těchto mafiánských struktur katolická církev je kolaborant s nacisty ,. všichni to víme a je to snadno prokazatelné ,a tato zločinecká organizace provedla v čr troje církevní restituce ,kryté zločinci v talárech hitlerovskými pohrobky čr je zrůdný zločinecký režim ,vyčistit justici, policii, a trestat masmedia za šíření lží a propagandy havlofašismu

lesni.vila.samecek ( 12. února 2018 22:19 )

 Kráva, nemá mu otevírat poštu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa