Náklaďák s prasklými koly vezl cihly a napálil do mikrobusu: 18 mrtvých, 14 zraněných

Při tragické dopravní nehodě přišla o život teprve 17letá Majka.
Autor: ČTK - 
6. 1. 2018
08:57

Tragickou dopravní nehodu v západoafrické Guineji-Bissau nepřežilo 18 lidí a dalších 14 je zraněných. Informace o čelním střetu přeplněného mikrobusu a nákladního vozidla přinesla agentura AFP s odvoláním na tamní úřady.

K neštěstí došlo asi 25 kilometrů západně od metropole Bissau na silnici spojující hlavní město se sousední provincií Biombo. Deset lidí bylo hospitalizováno s těžkými zraněními.

„Nákladní vůz měl dvě prasklé pneumatiky a řítil se vysokou rychlostí. Řidič ztratil nad vozidlem kontrolu a vrazil do mikrobusu, který jel v opačném směru,“ řekl AFP mladík, který byl svědkem nehody. Řidič nákladního auta, které vezlo cihly, stejně jako šofér autobusu, byli na místě mrtví.

Guinea-Bissau, země s 1,7 milionu obyvatel, patří mezi nejchudší státy světa. Od roku 1974, kdy získala nezávislost na Portugalsku, prošla několika převraty. Politické nestability využívají pašeráci drog a země bývá v posledních letech často využívána k pašování kokainu z Jižní Ameriky do Evropy.

VIDEO: Tragickou nehodu na Slovensku nepřežila sedmnáctiletá dívka.

Video Při tragické dopravní nehodě přišla o život teprve 17letá Majka. - TV JOJ
360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa