Manžel zavražděné Nadi se sejde s Merkelovou. Co jí vyčtou pozůstalí po obětech teroru?

720p360p
Autor: simao,ČTK - 
18. 12. 2017
07:35

Jeho žena Naďa byla mezi oběťmi masakru v Berlíně, kde spolu žili. Také Čech Petr Čižmár, který se s synem Davídkem přestěhoval po tragické smrti manželky do Drážďan, bude hostem německé kancléřky Angely Merkelové, která v době výročí teroru na vánočních trzích čelí kritice za to, že Německo dál neumí profesionálně čelit útokům.

Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes odpoledne v Berlíně sejde s pozůstalými po obětech loňského teroristického útoku na vánoční trh. Bude mezi nimi také Čech Petr Čižmár, jehož manželka Naďa byla jednou z 12 obětí islamistického radikála.

Video Naďu Čižmár (†34) zabil islamista v Berlíně: Její syn vzpomíná u obrázku a přemýšlí o zločincích - David Vaníček
720p 360p

Setkání v berlínském kancléřství, kterého se zúčastní i lidé zranění při útoku, se uskuteční den před prvním výročím tragédie a nedlouho poté, co pozůstalí Merkelovou a německé úřady tvrdě kritizovali v otevřeném dopise. Psali v něm například, že Německu chybí základní profesionalita v tom, jak terorismu čelit.

K teroristickému útoku v Berlíně došlo 19. prosince 2016 na náměstí Bretscheidplatz ve čtvrti Charlottenburg, kde se tradičně konaly adventní trhy. Za hrůzným činem stál Tunisan Anis Amri, který používal šest různých dokladů totožnosti a se kterým do poslední chvíle bojoval o svůj život přepadený řidič polského kamionu Lukasz Urban, kterého nakonec terorista zastřelil. K útoku v Berlíně se přihlásil Islámský stát. Amriho zastřelili 23. prosince při bezpečnostní kontrole na severu Itálie nedaleko Milána.

Video Vdovec po Češce, kterou zabili teroristé v Berlíně: Tohle říká o migrantech, Merkelové a muslimech - David Vaníček
720p 360p

Mluvčí Merkelové uvedl, že kancléřka si chce přímo od lidí zasažených událostí poslechnout, co pro ně mohly německé úřady udělat lépe. Zmocněnec německé vlády pro oběti útoku Kurt Beck už minulý týden představil návrhy konkrétních změn.

Doporučujeme
mrdounberlusconi ( 19. prosince 2017 06:34 )

asi bude chtit od merdkelovy obrovske odskodneni ..ja bych ho nechtel chtěl bych jeji u r n u kterou bych splachnul do wc

tonny44 ( 18. prosince 2017 17:27 )

Debata o hovně s východoněmeckou píííííííčou, která dnes kurrvva vládne Evropě...Probudí se Hitler zpocený uprostřed noci. Eva se ho ptá : “ Co se stalo Adolf, Rusové v Berlíně ?” “Ale ne, zdál se mi debilni sen o Německu v roku 2016: Kancléř je bába, ministr zahraničí je buzerant, v továrnách Daimler-Benz makají Turci, Německo platí dluhy za Řeky a Španěly. Misto nacistických průvodů s loučemi ulicemi pochodují gayové , my platíme židům a plníme rozkazy nějakého amerického černocha ! To ale neni vše... fašisti nejsou v Reichstagu , ale v Kyjevě, Rusko válčí s Ukrajinou a my Němci ukecáváme Rusko, aby neválčilo !!!” “ Spi, to je jen blbý sen"

tonny44 ( 18. prosince 2017 16:20 )

Ztráta času...S kunnddou německou...

georg7 ( 18. prosince 2017 11:47 )

Prasiva mrcha Merkel nese plnou zodpovednost za vsechny mrtve ! Preji fene tu nejhorsi smrt , jaka eistuje !!! Diktatorka Evropy musi chcipnout

Cnerolka ( 18. prosince 2017 11:35 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa