„Zničila jsem si život!“: Školačka Linda se po roce u ISIS setkala se svou matkou

Autor: csk - 
18. 12. 2017
05:01

Německá školačka Linda Wenzel ve svých teprve patnácti letech utekla z domova, aby se stala tzv. „nevěstou džihádu“. Před několika měsíci ji objevili a zajali iráčtí vojáci. Po více než roce se konečně setkala se svojí matkou a za měsíc půjde před soud. Hrozí jí trest smrti.

Dnes šestnáctiletá Linda se před více než rokem rozhodla utéct z rodného Německa a přidat se k islamistům. Zfalšovala matčin podpis a koupila si letenku do Istanbulu. Tam se setkala s Rakušanem čečenského původu, se kterým se seznámila přes internet.

Spolu se vydali do centra tzv. Islámského státu v Mosulu, kde se vzali. Rakušan byl posléze zabit v bojích a Linda zůstala mezi ostatními ženami, kde pracovala jako dozorkyně. Dohlížela s několika vybranými ženami, zdali ostatní ženy dodržují pravidla chování a oblékání podle pravidel stanovených islamisty. Pokud se „módním policistkám“ něco nezdálo, hříšnice zbičovaly.

Dnes se dušuje, že pro islamisty nebojovala a tvrdí: Nechápu, jak mě mohlo napadnout něco tak pitomého, jako přidat se k Islámskému státu.“ Iráčtí vojáci ji špinavou, zdrogovanou a zbědovanou našli v červenci v Mosulu. Nyní jí za spolčování s teroristy čeká soud v Bagdádu, protože Irák nemá s Německem podepsané smlouvy o vydávání německých občanů.

Irácký premiér Hairer Al-Abdadi v září prohlásil, že ji může čekat až trest smrti, ale vše teprve rozhodne soud. „Podívejte se, i teenageři jsou trestně odpovědní, zvlášť pokud jejich činy zahrnují zabíjení nevinných lidí a podobně,“ dodal.

Video "Zničila jsem si život!": Školačka Linda Wenzel se po roce u islamistů setkala se svou matkou - youtube.com
360p

V pátek německá televize odvysílala záběry plné emocí, kdy se Linda po více než roce poprvé setkala se svojí matkou. Po několika vteřinách upřených pohledů se na sebe obě usmály a mamince Katherin do očí vyhrkly slzy. Objala svou dceru a dala jí malý plyšový dárek k Vánocům. Dívka při setkání řekla matce, že si útěkem k teroristům zničila život.

Možnost dlouholetého vězení nebo dokonce trestu smrti zanechávají její rodinu v hrozných obavách. Tak moc si přeji, aby se k nám domů Linda vrátila živá a zdravá, jsem tu jen pro ni. Úřady přece musí zařídit, aby se mohla vrátit do Německa a zajistit jí tak spravedlivý rozsudek.“ Pokud se podaří návrat dívky do Evropy, hrozí jí za členství v teroristické organizaci až desetiletý trest.

Doporučujeme
zvonik54 ( 18. prosince 2017 21:15 )

Ženská vždycky dělá zvraty ve svém životě kvůli svému chtíči vedoucí přes její rozkrok. Proto se stala nevěstou džihádu. Asi to nebylo podle jejích perverzních hrátek a představ, tak sebekriticky prohlásila, že si zničila život...

jerwo ( 18. prosince 2017 19:21 )

Popravit,nic jineho.

asijo ( 18. prosince 2017 18:13 )

zdenekk a tato krasavice,to by byla panečku dvojka.

marlen52 ( 18. prosince 2017 17:16 )

jen ať si to vyžere když tam chtěla a jestli ji nechají doma souhlasím s trestem smrti nic jiného si nezaslouží

agfor ( 18. prosince 2017 17:10 )

Jen aťsi zůstame tam, kde se jí tak líbilo. Když se vrátí, tak zavřít na doživotí a každý den 50 ran bičem (šaríja by asi byla štědřejší).

Zobrazit celou diskusi
Další videa