Lodě duchů: Na japonské pláže připlouvají vraky s mrtvolami ze Severní Koreje

Autor: dj - 
13. 12. 2017
20:25

Na severokorejském pobřeží byl vyplaven další vrak lodi, na jehož palubě se nacházelo jedno mrtvé tělo. Není to poprvé, co se na pobřeží objevila „loď duchů“. Japonské úřady se domnívají, že kvůli přísným sankcím uvaleným na KLDR se její zbídačení obyvatelé vydávají na nebezpečnou plavbu, při které často zahynou. Zprávu o tomto fenoménu přinesla stanice CNN.

Včera byla na pláži v prefektuře Niigata objevena 10 metrů dlouhá dřevěná loď. Kolemjdoucí na místo přivolal policisty, kteří na její palubě našli tělo mrtvého muže. Zemřelý měl na hrudi připnutý odznak se zakladatelem Severní Koreje Kim Ir-senem. Další tělo bylo nalezeno zhruba 650 metrů severně od lodi. Policie zatím nepotvrdila, zda taktéž pochází z vraku lodi.

Vraky severokorejských lodí u japonského pobřežíVraky severokorejských lodí u japonského pobřeží | 

Mluvčí police dodal, že moře na pobřeží v předchozích dnech vyplavilo několik těl. V severní prefektuře Aomori byla téhož dne zajištěna další tři těla Severokorejců. Pobřežní hlídka a policie pátrá po identitě zemřelých. Policie se domnívá, že vylovení mrtví tvoří posádku vraků, které byly objeveny na pláži.

Zhruba před měsícem japonská pobřežní stráž zachránila tři Severokorejce, o několik hodin později i jejich loď, kde se nacházela těla jejich tří společníků. Po celý listopad pak policie nacházela vraky lodí a mrtvá těla, které proud vody donesl na pláž. Počet těl již překročil dvě desítky, nalezeno bylo zatím osm lodí.

Zoufalá situace

Japonské úřady prohlásily, že tento fenomén sledují již od roku 2013. Odborníci se shodují na tom, že zvýšená frekvence prchajících Severokorejců svědčí o tom, že země se nachází na pokraji humanitární krize. Běžní lidé se často živili rybolovem, své úlovky následně prodávali přímo na moři různým mezinárodním lodím. Sankce ale vývoz ryb z KLDR zakazují, a lidé tak přišli o obživu. Podle analytiků je situace tak tíživá, že lidé raději riskují vlastní život a volí útěk ze země.

Americký diplomat a bývalý vyslanec pro lidská práva v KLDR Robert King uvedl, že severokorejští rybáři plující do Japonska „jsou pravděpodobně nezkušení námořníci a jejich plavba skončí neštěstím“. Situace v KLDR je pravděpodobně tak závažná, že útěk je jediné řešení. „Pokud nenaplní limit a nechytí tolik ryb, kolik mají, budou potrestaní. Nedostanou zaplaceno ani si nebudou moci část úlovku nechat,“ řekl King.

Někteří prchají do Jižní Koreje:

Video Dramatický útěk severokorejského vojáka: Kolegové na něj začali střílet. - Reuters
1080p 720p 360p

Doporučujeme
carmin ( 14. prosince 2017 17:08 )

ZBYTEČNÁ ÚMRTÍ- řízená péče v USA -101 000 obětí řízené péče KAŽDÝ ROK!!! USA má největší počet úmrtí, kterým se dalo zabránit soukromá řízená péče v USA -101 000 obětí řízené péče denik.cz/ze_sveta/usa_zdravotnictvi_umrti_20080110.html

carmin ( 14. prosince 2017 12:45 )

ano hloupá magdo každý den umírají v čr bezdomovci na ulicích na nedostatek lékařské péče,

magda111 ( 14. prosince 2017 08:21 )

Ono někdy stačí vyjet trošku dál z Evropy, aby člověk pochopil jak je naivní věřit propagandě a demagogům.... V KLDR každoročně umírá mnoho lidí hlady, na nedostatek zdravotní péče a umučení v lágrech. Nejvíce mě pobavilo, že i poslední zrnko písku je jejich, jako koho? Jednoho diktátora? Jasně je lepší když vše vlastní jeden magor, který nechá své ovečky pochcípat hlady a sám si užívá luxusu, milenek, plných talířů (žádného jiného soudruha s obezitou jsem v KLDR neviděla Proberte se vy níže přispívající!!!!

jiznicechy ( 14. prosince 2017 06:45 )

Souhlas. Největší problém je v tom, že i to poslední zrnko písku je jejich, všechno jim patří a nic si nenechali rozkrást. Na youtube je spousta videí natočených cizinci o běžném životě v Severní Koreji, to jsou vše Potěmkinovi vesnice?

carmin ( 14. prosince 2017 05:57 )

takže jako v Iráku západní sankce vraždí lidi , v Iráku tak povraždili kapitalistické bestie půl milionu dětí....jen díky sankcím .... a já se ptám kdy bude fašistické zlo usa a´nato postaveno mimo zákon? povraždili půl milionu dětí ...........dalších . při okupaci 2003 povraždili dalších 1 500 000 lidí

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa