Němečtí piloti se odmítají podílet na deportacích uprchlíků. 222 letů nevzlétlo

Autor: Mii - 
5. 12. 2017
13:20

Desítky pilotů v Německu během letošního roku odmítly pilotovat letadlo, které by odvezlo vyhoštěné uprchlíky zpět do Afghánistánu. Informoval o tom deník Deutsche Welle. Celkem nevzlétlo 222 plánovaných letů. Jako důvod piloti uvedli, že v Afghánistánu stále vládne válka a hladomor, což dělá zemi neobyvatelnou, a nechtějí, aby se lidé do takové oblasti vraceli.

Německá vláda označila Afghánistán, na rozdíl od Sýrie, za zemi, do které je bezpečné se vrátit. Neúspěšné žadatele o azyl proto do oblasti v rámci možností vrací. Řada pilotů s tím ale nesouhlasí.

Mezi lednem a zářím letošního roku došlo k 85 odmítnutím v hlavní německé aerolince Lufthansa a její dceřiné společnosti Eurowings. Dalších 40 odmítnutí se vyskytlo na letišti v Dusseldorfu, kde jsou kontroverzní deportace často doprovázeny protesty. Nejvíce odmítnutí – 140, se ale odehrálo ve frankfurtském letišti, které je největší a nejdůležitější v zemi.

Za dobrovolnou deportaci peníze

Ačkoli Německo poslední měsíce deportuje více uprchlíků než v minulých letech, stejně zůstává hlavní evropskou destinací pro většinu žadatelů o azyl. Rozdíl je tak velký, že jen letos Německo jednalo o více žádostech o pobyt než všechny ostatní země Evropské unie dohromady. Podle Eurostatu jednalo Německo v první polovině letošního roku o 377 201 případech.

Se vrůstajícím počtem deportací roste také počet uprchlíků, kteří s rozhodnutím nejsou spokojeni. Skoro každý druhý případ musí řešit německý soud, protože žadatel se proti němu odvolal. To je pro německá města velice drahé – jen Berlín dal mezi lednem a listopadem letošního roku na soudní řízení spojené s odvoláním uprchlíků 19 milionů euro (necelé půl miliardy korun). Ještě loni to přitom bylo 7,8 milionů euro (199 milionů korun).

Německo proto od února příštího roku navrhuje program, v rámci kterého by odmítnutí žadatelé dostali 3000 euro jako pobídku k deportaci.

Video Vdovec po Češce, kterou zabili teroristé v Berlíně: Tohle říká o migrantech, Merkelové a muslimech - David Vaníček

Doporučujeme
sadia ( 7. prosince 2017 15:10 )

Taky bych se bála letět s plným letadlem uprchlíků.

1912 ( 6. prosince 2017 06:04 )

všechny vzdělané si vybrali všechny západní státy a ty nevzdělance nám chtějí nastrkat !!Zjistili že jsou k ničemu i ti zločinci z US si vybrali tu elitu sama v roce 2016 při návštěvě mé rodiny poznala s vnukem mojí sestřenice jednu syrskou lékařskou rodinu v Clevelandu Ohiu kde byla s jeho rodiči na pohovoru v té nové klinice co postavili a po tomto pohovoru se zastavili v restauraci s touto syrskou rodinou a jejich dcerou !!!Dozvěděla se dosti zajimávých věci jak je verbovali do US a kolik museli zaplatit !!!!!!!!!!!!!

gabreta ( 5. prosince 2017 19:17 )

A co takhle klacek a hnát je domů pěšky, stejně jako přitáhli?

janadruhou ( 5. prosince 2017 18:42 )

Tak ono kdyz je paluba plna pokornych jadernych fyziku, lekaru, filozofu, profesoru a dalsich klidnych vzdekanych expertu tak to pak musite letet opatrne jak kdyz vezete narodni poklad. To neni jako kdyz vracite domu bandu vandraku jejichz jedina filozofie byla se zadara nazrat, dostat co nejvic na davkach a jeste si uzit s bilyma babama. Po tehle deportaci nemecky HDP pujde hodne dolu. Takova sehrana parta pracantu a oni je poslou domu....

reposlava ( 5. prosince 2017 18:35 )

Naprosto přesně! Tento lidský ODPAD i s cikanama likvidovat a přidat i černochy!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud