V Rusku se zřítil český letoun: Zemřelo 6 lidí, přežila 3letá holčička

Autor: ČTK,lm - 
15. 11. 2017
09:39

Na ruském Dálném východě se krátce před přistáním zřítil letoun českého původu L-410, při nehodě zahynulo šest lidí. Jedinou přeživší je podle ruských médií tříletá dívka. O nehodě dnes na svém webu informovalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Příčina pádu stroje není známá. Podle prvotních zpráv od meteorologů v oblasti panovaly příznivé povětrnostní podmínky a rovněž viditelnost byla dobrá, takže vyšetřovatelé předpokládají spíše chybu pilota, nebo technickou závadu.

Podle poslední zpráv ruských médií ale počasí v oblasti nebylo až tak dobré a vypadá to, že mohlo být příčinou pádu stroje. Piloti mohli špatně spočítat vzdálenost od země při přiblížení a havarovat. Podle serveru Novosti Chabarovska se měli předtím dvakrát pokusit o přistání na jiných letištích, ale právě kvůli špatnému počasí neuspěli.

Letoun, který byl vyroben v roce 2015, mířil z Chabarovska do více než 800 kilometrů vzdáleného Nelkanu. Zhruba dva kilometry před přistáním zmizel z radaru a zřítil se do lesa. Podle agentury Interfax se stroj zřítil zhruba z 600 metrů. Svědci pádu mluví o tom, že se letadlo před havárií natočilo na pravý bok.

Havárii přežila jen tříletá holčička Jasmina Leontieva, která cestovala bez rodičů. Do letadla ji v Chabarovsku posadila matka a v Nelkanu ji měla vyzvednout babička. Holčička utrpěla vážné zranění hlavy a má zlomenou nohu. Podle lékařů je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Zítra by měla být přepravena do dětské nemocnice v Chabarovsku.

Místní úřady už přislíbily rodinám pasažérů finanční odškodnění. Příbuzní obětí by měli dostat milion rublů (360 tisíc korun), rodina holčičky 400 tisíc rublů (145 tisíc korun).

Let L-410 byl vyvinut ještě v době Československa a vyrábí se dodnes. Letoun je vybaven dvěma turbovrtulovými motory, pojme až 19 cestujících a je určen pro regionální dopravu.

Video: Kroupy málem „sundaly“ letadlo

Video Kroupy málem „sundaly“ letadlo. - Reuters.com
720p 360p

Doporučujeme
surfer ( 17. listopadu 2017 17:21 )

škoda, že toho strážného anděla neměli ti ostatní pasažéři letadla.

drakulina ( 15. listopadu 2017 21:14 )

Holt spadlo letadlo v Rusku a to sousto pro pár pitomců, kteří neumí nic jiného, než udělat z toho senzaci. proč nepíší o bordelu v Americe, kde je čurbes na druhou, kde jsou čtvrtě, kam se i policie bojí, což není nikde jinde na světě...

starypes ( 15. listopadu 2017 18:09 )

Je to jedno z nejlepších a nejspolehlivějších letadel ve své třídě na světě.

Fender ( 15. listopadu 2017 14:08 )

repelos: Můžete zveřejnit konkrétní informaci, o kterých haváriích v USA, ohledně letadel vyrobených v Česku , se tady nesmělo psát?

Fender ( 15. listopadu 2017 14:00 )

moiaza: Konkrétně z čeho usuzujete, že tato zpráva o pádu letadla je negativní reklama?

Zobrazit celou diskusi
Další videa