Voják prchl autem z KLDR! Jeho vlastní lidi na něj vypálili 40 kulek. Na svobodu musel běžet, padl do náruče lékařům

Autor: lm,ČTK - 
14. 11. 2017
10:25

Na 40 ran vystřelili Severokorejci na svého vojáka, který v pondělí překročil hranice s Jižní Koreou. Dezertér se jako zázrakem zvládl dostat na druhou stranu a přežil, je ale v kritickém stavu.

Severokorejský voják byl postřelen svými druhy ve zbrani, když přes demilitarizované pásmo dezertoval do Jižní Koreje. Zběh s poraněným ramenem a loktem byl nalezen na jižní straně hraniční vesnice Pchanmundžom, 50 metrů od vojenské demarkační linie, informovalo jihokorejské ministerstvo obrany. Vrtulník Velitelství OSN (UNC) vojáka přepravil do nemocnice, kde momentálně bojuje o život.

„Přeběhlíka urychleně přepravila do nemocnice helikoptéra UNC. K vzájemné palbě nedošlo,“ informovalo ministerstvo obrany agenturu Reuters. UNC dohlíží na dodržování příměří mezi Korejemi.

Voják zvolil podle agentury AP nezvyklou cestu. Ze strážního stanoviště na severu Pchanmundžomu vyrazil na jih vesnice a Severokorejci na něj přitom začali pálit. Původně chtěl hranice zdolat v autě, po defektu kola byl ale nucen pokračovat pěšky. Podle Jihokorejců na něj přitom bylo vypáleno na 40 ran.

Jižní a Severní Korea jsou dodnes fakticky ve válečném stavu. Válka ze začátku 50. let byla ukončena pouze příměřím podepsaným roku 1953 právě v Pchanmundžomu.

Od té doby ze Severní do Jižní Koreje uteklo kolem 30 000 lidí. Většina z nich ovšem zvolila cestu oklikou – přes Čínu a jihovýchodní Asii.

Demilitarizované pásmo střeží z obou stran stovky tisíc vojáků připravených k boji. Hranici lemuje ostnatý drát a protitankové překážky. Má se za to, že v příhraniční oblasti leží více než milion min, napsala agentura AP. Nežijí zde žádní civilisté.

Video: Mučící praktiky v KLDR

Video Mučící praktiky v KLDR - Liveleak.com
360p

Doporučujeme
mrdounberlusconi ( 15. listopadu 2017 07:48 )

se divim proc uz toho zakrslého zz,,,MM---rda někdo nesejmul

Rakosnick ( 14. listopadu 2017 13:08 )

kolik těch ůčtu tady máš ty pomatenej blázne? nechceš se místo těch sraček co tu bliješ léčit někde v blázinci ty kundo pojebaná?

gabreta ( 14. listopadu 2017 12:57 )

Jo, jo. Tam se střílí uprchlíci, jak na Mexicko-Americký hranici!!

georg7 ( 14. listopadu 2017 12:39 )

Dobre mu tak !!!

carmin ( 14. listopadu 2017 12:15 )

plaval na svobodu demokraté ho zastřelili Jihokorejec se pokoušel přeplavat do KLDR. Zastřelili ho pohraničníci https://www.lidovky.cz/jihokorejci-zastrelili-muze-ktery-se-pokousel-preplavat-do-kl dr-ph3-/zpravy-svet.aspx?c=A130916_115530_ln_zahranici_msl důkazy jak demokratické země Eu a USA provozovaly koncentrační tábory a mučírny a masakrovaly miliony civilistů i po roce 1945 . https://www.youtube.com/watch?v=z6IuT1N3Xww síť koncentračních táborů a mučíren fašistické diktatury USA Thajsko, Rumunsko, Polsko, Litva, Egypt ,guantanamo, abugrajb, uzbekistán http://zahranicni.ihned.cz/c3-63251170-090000_d-63251170-sit-tajnych-veznic-cia-thajsko-rumunsko-p olsko-litva-egypt hitlerovské koncentráky CIA v Polsku ,Litvě a Rumunsku http://www.vlastnihlavou.cz/tajna-veznice-cia-v-polsku-politici-prolomili-ticho/ USA fašismus postavil o další okupační vojenské základny v Polsku , Rumunsku Zločiny kapitalizmu ,mučení ,otroctví, vykořistování, stovky válek , https://www.youtube.com/watch?v=nDr4buQ9qjg Podle zprávy OSJI byly tajné věznice = koncentráky a mučírny USA například v Polsku, Litvě, Rumunsku, Pákistánu, Afghánistánu, Egyptě a Jordánsku. Podle dalších zdrojů měly být věznice i na britském ostrově Diego García v Indickém oceánu, v Kosovu, Iráku, Thajsku a Džibutsku. http://www.novarepublika.cz/2017/10/cesko-spolupracovalo-s-americkou-cia_27.html Avazo v byl v roce 2003 dopraven do Uzbekistánu k výslechu. Při něm byl zaživa uvařen

Zobrazit celou diskusi
Další videa