Voják prchl autem z KLDR! Jeho vlastní lidi na něj vypálili 40 kulek. Na svobodu musel běžet, padl do náruče lékařům

Autor: lm,ČTK - 
14. 11. 2017
10:25

Na 40 ran vystřelili Severokorejci na svého vojáka, který v pondělí překročil hranice s Jižní Koreou. Dezertér se jako zázrakem zvládl dostat na druhou stranu a přežil, je ale v kritickém stavu.

Severokorejský voják byl postřelen svými druhy ve zbrani, když přes demilitarizované pásmo dezertoval do Jižní Koreje. Zběh s poraněným ramenem a loktem byl nalezen na jižní straně hraniční vesnice Pchanmundžom, 50 metrů od vojenské demarkační linie, informovalo jihokorejské ministerstvo obrany. Vrtulník Velitelství OSN (UNC) vojáka přepravil do nemocnice, kde momentálně bojuje o život.

„Přeběhlíka urychleně přepravila do nemocnice helikoptéra UNC. K vzájemné palbě nedošlo,“ informovalo ministerstvo obrany agenturu Reuters. UNC dohlíží na dodržování příměří mezi Korejemi.

Voják zvolil podle agentury AP nezvyklou cestu. Ze strážního stanoviště na severu Pchanmundžomu vyrazil na jih vesnice a Severokorejci na něj přitom začali pálit. Původně chtěl hranice zdolat v autě, po defektu kola byl ale nucen pokračovat pěšky. Podle Jihokorejců na něj přitom bylo vypáleno na 40 ran.

Jižní a Severní Korea jsou dodnes fakticky ve válečném stavu. Válka ze začátku 50. let byla ukončena pouze příměřím podepsaným roku 1953 právě v Pchanmundžomu.

Od té doby ze Severní do Jižní Koreje uteklo kolem 30 000 lidí. Většina z nich ovšem zvolila cestu oklikou – přes Čínu a jihovýchodní Asii.

Demilitarizované pásmo střeží z obou stran stovky tisíc vojáků připravených k boji. Hranici lemuje ostnatý drát a protitankové překážky. Má se za to, že v příhraniční oblasti leží více než milion min, napsala agentura AP. Nežijí zde žádní civilisté.

Video: Mučící praktiky v KLDR

Video Mučící praktiky v KLDR - Liveleak.com
360p

Doporučujeme
mrdounberlusconi ( 15. listopadu 2017 07:48 )

se divim proc uz toho zakrslého zz,,,MM---rda někdo nesejmul

Rakosnick ( 14. listopadu 2017 13:08 )

kolik těch ůčtu tady máš ty pomatenej blázne? nechceš se místo těch sraček co tu bliješ léčit někde v blázinci ty kundo pojebaná?

regoslava ( 14. listopadu 2017 12:57 )

17.11.ostuda ČR!!!!!Už se pražská elita debilů,komediantů a lidskeho odpadu formuje na 17.11.,už zase budou urážet prezidenta a vítěze voleb,už zase ty hyeny vyrábí plakáty,už zase ty své pošahané,vlastizrádné názory budou vydávat za názor všech českých lidí.Nějaké volby mají naprosto u pr.de.le!! Uvědomuje si pražská kavárna lidskeho odpadu ve svém vakuu,ve své umělé bublině,kde se navzájem vychvalují a dokonce volají po "svobodě" jak je z duše nenávidí celý národ? Všichni obyčejní pracující lidi? Praha je stát ve státě a bohužel,jen pražskou sebranku nám budou týdny ukazovat ze všech možných úhlů,dokonce i ze země aby pár blbců vypadalo jako tisícihlavý dav. Bude se sestříhávat,překrucovat neskutečně lhát,májí v tom od hadráku praxi. Na US embasy se zaručeně tisknou červené karty.Nový protektor je stejná sv.ině jak židák Schapiro. Ale vy zas.raní kriplové,lidé vás mají dávno prokouklé,vaše štvaní je silně kontraproduktivní,obrátí se to proti vám. Vrchol všeho bylo,když "policií" loni bylo obyčejným pražákům znemožněno dostat se do centra. Přednost měli grázli,a feťáci z kliniky.Podplacená masmédia se zkrátka za každou,i podlou či groteskní cenu překroutit naprosto vše...MOR NA VAS!!!!

gabreta ( 14. listopadu 2017 12:57 )

Jo, jo. Tam se střílí uprchlíci, jak na Mexicko-Americký hranici!!

georg7 ( 14. listopadu 2017 12:39 )

Dobre mu tak !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud