Muslimka ignorantsky míjela zraněné po teroru? Fotku prý zveřejnil ruský troll

Autor: zzu - 
13. 11. 2017
20:22

V ten den Britům pořádně zatrnulo. Psal se 22. březen, když na Westminsterském mostě u britského parlamentu začal najíždět muž do lidí. Pár hodin nato se na twitterovém účtu @SouthLoneStar objevila fotografie mladé muslimky, která měla netečně projít kolem místa neštěstí a jedné z trpících obětí – muže zraněném při incidentu. Fotografie okamžitě rozdělila internetovou veřejnost. Teď je podle britského Mirroru jasno. Za fotkou prý stojí Rusové.

Podle tweetu měla žena procházet netečně kolem místa neštěstí a útočníkovy oběti. Sociální síť Twitter zjistila, že účet, který za fotkou stojí, patřil ruskému trollovi a následně jej vypnul, upozornil nyní Mirror.

K fotce mladé muslimky bylo připojeno přitom pod původním vzkazem i několik slov: „Muslimská žena nemá myšlenky na teroristický útok, jakoby nic prochází kolem umírajícího člověka a kontroluje si telefon“. Ke vzkazu byly připojeny hashtagy PrayForLondon, Westminster a BanIslam.

U mnoha lidí tak tweet vyvolal velký odpor a následně internetové uživatele rozdělil na nesmiřitelné tábory. Účet posléze také napsal, že doufá v to, aby Británie po brexitu začala zemi čistit od muslimské invaze. Dotčenou ženu posléze šokovalo, když svoje fotografie našla na internetu.

Video Žena skočila do Temže a přežila útok teroristy. Podívejte se na klíčový okamžik. - Reuters, Matěj Šrám, David Vaníček

„Jsem šokovaná a naprosto zděšená, jak se můj obraz šíří v sociálních médiích,“ uvedla žena. „Ovšem je tady i to, co na fotce vidět není. Pokoušela jsem se mluvit se svědky, abych se pokusila zjistit, co se děje a jestli mohu pomoci, ačkoli na místě bylo s obětí dost dalších lidí,“ vysvětlila muslimka.

Zabil i policistu

Na první fotce se zdá, že se žena skutečně zajímá především o svůj telefon. Ovšem na druhé fotografii, kdy byla zachycena o zlomek vteřiny později, se ukazuje, že se oběti dívá s hrůzou přímo do očí.

Útok v Londýně proběhl ve středu 22. března odpoledne a vyžádal si čtyři lidské životy. Dva lidé zemřeli po nárazu auta, které projíždělo Westminsterským mostem.

Poté Khalid Masood z auta vyběhl s nožem v ruce a snažil se dostat do areálu parlamentu. V tom mu bránil neozbrojený policista, kterého útočník pobodal a policista později svým zraněním podlehl. Útočníka zastavili až dva policisté, kteří začali střílet a muže zabili. Po útoku zůstalo 40 zraněných, z toho 29 z nich v nemocnici. 

Video Rekonstrukce útoku v Londýně: Takhle terorista zabíjel. - Reuters, Hudební banka, Assassinator Switch

Doporučujeme
mrdounberlusconi ( 15. listopadu 2017 07:42 )

jiraaaaa sklapni nikdy si tu nebyla a nebudes London krasny .....a rusove jsou b ..e.stie taky prolhana vy ch l as ta na v e rb ez

dlabanec ( 14. listopadu 2017 10:02 )

Za vším hledej Merkelovou,Junckera,a dobytek Sorese,kavárnu,sluničkáře,nadace,Kocába,Stropnický, a jiný sajrajt!

tgbg ( 14. listopadu 2017 08:23 )

Ruský troll je asi také muslim. Jenom v Moskvě, kde nechal Putler vystavět největší mešitu v Evropě, žije přes 2 000 000 muslimů!!!!!!

jiraaaaa ( 14. listopadu 2017 06:52 )

Jsi idiot ,Londyn je černy a jsou lokality kde nelze vstoupit . Francie je muslimska kde je bordel a vyjimecny stav tak sem nepis picoviny

mrdounberlusconi ( 14. listopadu 2017 06:42 )

pises h o v a diny nezijes v London b l b e!jiraaaaa

Zobrazit celou diskusi
Další videa