Trumpovo varování pro Kima: USA a Jižní Korea rozjely vojenské cvičení na moři

Autor: ČTK, ula - 
11. 11. 2017
08:39

V západním Tichomoří dnes začaly společné vojenské manévry amerického a jihokorejského vojenského námořnictva. Čtyřdenního cvičení se zúčastní tři letadlové lodě Spojených států. Podle vojenských expertů jsou manévry jasným varováním Severní Koreji, která navzdory sankcím Rady bezpečnosti OSN pokračuje ve svém jaderném a raketovém zbrojním programu, napsala agentura AP.

Cvičení u východního pobřeží Jižní Koreje se koná v době, kdy americký prezident Donald Trump pokračuje ve své návštěvě asijských zemí, které vévodí jednání o severokorejské jaderné hrozbě.

Do manévrů, jež potrvají do úterý, se postupně zapojí americké letadlové lodě Ronald Reagan, Theodore Roosevelt a Nimitz se svými doprovodnými plavidly.
Všechny tři letadlové lodě budou na cvičení pohromadě pravděpodobně kolem pondělí, uvedl podle agentury AP nejmenovaný představitel jihokorejské armády.
Média společné cvičení tří letadlových lodí na jaderný pohon označují za výjimečné; naposledy se obdobné manévry v Pacifiku uskutečnily před deseti lety u Guamu.

Video KLDR otestovala novou mezikontinentální střelu, Američané s Jihokorejci odpověděli vystřelením svých raket. - Reuters
720p 360p

Cvičení bude zahrnovat také 11 amerických plavidel vybavených protiraketovým systémem Aegis a sedm plavidel jihokorejského námořnictva, včetně dvou lodí se systémem Aegis.

Varování pro KLDR

Cílem manévrů je ukázat „pevné odhodlání a vojenskou připravenost odrazit v případě krize jakoukoli provokaci KLDR dominantní silou,“ uvedla jihokorejská armáda v prohlášení.

Severní Korea provedla v září svou šestou a zatím nejmohutnější jadernou zkoušku. Testovala také mezikontinentální balistické rakety a dvě rakety středního doletu nechala přeletět přes Japonsko.

Video Mučící praktiky v KLDR - Liveleak.com
360p

Trump v Asii Severní Koreu varoval, aby nepokoušela a nepodceňovala Spojené státy. USA budou proti jaderné hrozbě KLDR hájit sebe i spojence, vzkázal Pchjongjangu Trump.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
gabreta ( 11. listopadu 2017 11:18 )

Kim má toho Americkýho troubu s patkou tak akorát na háku. Trump si tahá kšandy a vyhrožuje a Kim si dělá na svým území, co chce a toh blonďáka může trefit šlak!

prdlafka ( 11. listopadu 2017 09:17 )

tenhle Trump by neměl malýho pr.deláčka moc dráždit nebo mu hodí nějakej ten atomovej bordel na palici,

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa