Trumpovo varování pro Kima: USA a Jižní Korea rozjely vojenské cvičení na moři

Autor: ČTK,ula - 
11. 11. 2017
08:39

V západním Tichomoří dnes začaly společné vojenské manévry amerického a jihokorejského vojenského námořnictva. Čtyřdenního cvičení se zúčastní tři letadlové lodě Spojených států. Podle vojenských expertů jsou manévry jasným varováním Severní Koreji, která navzdory sankcím Rady bezpečnosti OSN pokračuje ve svém jaderném a raketovém zbrojním programu, napsala agentura AP.

Cvičení u východního pobřeží Jižní Koreje se koná v době, kdy americký prezident Donald Trump pokračuje ve své návštěvě asijských zemí, které vévodí jednání o severokorejské jaderné hrozbě.

Do manévrů, jež potrvají do úterý, se postupně zapojí americké letadlové lodě Ronald Reagan, Theodore Roosevelt a Nimitz se svými doprovodnými plavidly.
Všechny tři letadlové lodě budou na cvičení pohromadě pravděpodobně kolem pondělí, uvedl podle agentury AP nejmenovaný představitel jihokorejské armády.
Média společné cvičení tří letadlových lodí na jaderný pohon označují za výjimečné; naposledy se obdobné manévry v Pacifiku uskutečnily před deseti lety u Guamu.

Video KLDR otestovala novou mezikontinentální střelu, Američané s Jihokorejci odpověděli vystřelením svých raket. - Reuters
720p 360p

Cvičení bude zahrnovat také 11 amerických plavidel vybavených protiraketovým systémem Aegis a sedm plavidel jihokorejského námořnictva, včetně dvou lodí se systémem Aegis.

Varování pro KLDR

Cílem manévrů je ukázat „pevné odhodlání a vojenskou připravenost odrazit v případě krize jakoukoli provokaci KLDR dominantní silou,“ uvedla jihokorejská armáda v prohlášení.

Severní Korea provedla v září svou šestou a zatím nejmohutnější jadernou zkoušku. Testovala také mezikontinentální balistické rakety a dvě rakety středního doletu nechala přeletět přes Japonsko.

Video Mučící praktiky v KLDR - Liveleak.com
360p

Trump v Asii Severní Koreu varoval, aby nepokoušela a nepodceňovala Spojené státy. USA budou proti jaderné hrozbě KLDR hájit sebe i spojence, vzkázal Pchjongjangu Trump.

Doporučujeme
gabreta ( 11. listopadu 2017 11:18 )

Kim má toho Americkýho troubu s patkou tak akorát na háku. Trump si tahá kšandy a vyhrožuje a Kim si dělá na svým území, co chce a toh blonďáka může trefit šlak!

VincenzoMakaluzo ( 11. listopadu 2017 10:47 )

Gou Kymčok,gou.Prej bi f tom Úeslandu potřebovaly kůly věčý ourodě vopilovat brambori tou mandelynkou brambórovou.

carmin ( 11. listopadu 2017 09:42 )

USA naprosto stejně jako hitlerovské německo nacvičují okupace jiných zemí po celém světě ,je to čistě hitlerovský stát a patří mimo zákony a mimo mezinárodní právo jako zločinecký režim, zakladatel islámského terorismu Trump ruský a čínský šváb :: divné je že havlistické pokrytecké mr*dky které takto uznačují prezidenta Zemana za návstěvu v Moskvě a Číně,ale už jim nevadí ,že tam jezdí američani , britové ,francouzi ...ti havlisti jsou odporné nelidské zrůdy které nemají svědomí ani páteř http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/505862/trumpovi-chteli-do-pokoje-v-moskve-poslat-pet-krasek -tvrdi-bodyguard-pry-odmitl.html Islámský stát vytvořily USA a Saudská Arábie prohlašuje expremiér státu Katar ,mainstream v USa i čr drží tlamy http://www.novarepublika.cz/2017/11/jgjatras-otresne-odhaleni-zlocinny.html Někdejší premiér Kataru vydal svědectví o tom, jak jeho země, řízena Spojenými státy a pod jejich dohledem, spolupracovala se Saudskou Arábií a Tureckem při dodávání zbraní a peněz džihádistickým povstalcům v Sýrii. V Americe popravili stovky nevinných lidí! Může za to FBI http://tn.nova.cz/clanek/v-americe-popravili-stovky-nevinnych-lidi-muze-za-to-fbi.html Americk á média nyní spekulují o počtech neprávem odsouzených a popravených lidí. Šokující je, že chyby se našly v 95 procentech případů, které byly přezkoumány. Americkou justici nyní čeká hodně práce na dohledávání starých případů a prověřování pravosti a věrohodnosti důkazů. Život a roky za mřížemi to už ale neprávem odsouzeným nevrátí. občanskou válku v arabských zemích puče muslimského bratrstva vyvolaly USA Vůdci arabských revolt se školili za americké peníze http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/231298-vudci-arabskych-revolt-se-skolili-za -americke-penize.html?ref=boxD Řada mladých vůdců nynějších arabských revolucí získala americký výcvik a jejich seskupení dostávala finanční podporu z USA

prdlafka ( 11. listopadu 2017 09:17 )

tenhle Trump by neměl malýho pr.deláčka moc dráždit nebo mu hodí nějakej ten atomovej bordel na palici,

Zobrazit celou diskusi
Další videa