Rodiče studenta Otty (†22) vězněného v KLDR promluvili: Byl hluchý, slepý a kvílel

Autor: ČTK,ula - 
27. 9. 2017
06:39

Rodiče amerického studenta vězněného v Severní Koreji Otty Warmbiera uvedli, že jejich syn byl po příletu do USA slepý, hluchý, prudce sebou trhal, křičel a bezvýrazně zíral. V rozhovoru, který odvysílala televize Fox News, Fred a Cindy Warmbierovi dodali, že vůbec netušili, jak zle na tom mladý muž je. Doufali prý, že je pouze v kómatu navozeném lékaři a že díky péči amerických specialistů se jeho stav zlepší. Režim v Pchjongjangu označili za teroristický.

Otto Warmbier byl v Severní Koreji držen 17 měsíců. Byl odsouzen k 15 letům těžkých prací za krádež propagačního plakátu v hotelu, kde byl ubytován. Režim ho v červnu propustil, domů se ale mladík vrátil v kómatu a následně zemřel. Bylo mu 22 let. KLDR popřela, že by byl Warmbier mučen.

VIDEO: Otto Warmbier ukradl v KLDR kus plakátu

Video Otto Warmbier ukradl v KLDR kus plakátu - YouTube
360p

„Pokoušeli jsme ho uklidnit, a když jsme se na něj podívali, vypadalo to, jako by mu někdo kleštěmi zpřeházel všechny dolní zuby,“ uvedl Fred Warmbier v prvním interview od synovy smrti. Mladík měl podle něj oholenou hlavu a v nose zavedenou vyživovací trubičku.

„Šli jsme k letadlu, motory ještě vrčely, právě přistáli... byli jsme v půlce schůdků, když jsme uslyšeli ten kvílivý, nekontrolovaný, nelidský zvuk,“ dodal. Warmbierova matka v první chvíli z letadla utekla.

Americký prezident Donald Trump označil rozhovor na Twitteru za výborný. „Otto v Severní Koreji podstoupil neuvěřitelné mučení,“ dodal.

Doporučujeme
carmin ( 27. září 2017 11:41 )

milenku ČONGa roztrhali psi,psali havlofašisti,za měsíc byla na večírku, muzikanty rozstříleli portileteckými děly...atd ,ještě tu o Karkulce ,havlo***i tu ještě neznáme

milanopava ( 27. září 2017 10:29 )

ty máš dost teda ráno a už takové bláboly

carmin ( 27. září 2017 09:52 )

dostal od CIA očkování ,jako dávají demokrati dětem a po kterém jsou z nich autisti, a potom ho v usa dorazili aby posloužil hitlerově propagandě CIA

bac-bum-bac ( 27. září 2017 09:25 )

proboha proč se ti Ušáci chovají, jako kdyby mohli všecko??? proč na chodbě hotelu ukradl leták s jejich vůdcem? To nevěděl, že jsou všude kamery? nebo co si myslel? Nevěděl v jaké je zemi a že tam není doma, že se s ním nikdo nebude sr--t? Potom brečel jak *** u soudu. Statisíce lidí denně umírají kvůli těmhle ubuleným kriplům a oni se podělají z jednoho svého dementa.

pochcanycarmin ( 27. září 2017 09:04 )

Prostě metoda komunistické převýchovy známá již ze sovětských gulagů. Co se na tom někomu nelíbí?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud