Hejno ptáků málem zabilo cestující letadla: Boeingu zničilo celý „čumák“

Autor: Mii - 
26. 9. 2017
21:30

Srážka letadla s hejnem ptáků může mít dramatické dopady. Ukazují to fotky, jež se objevily na sociální sítí Twitter v návaznosti na úterní střet Boeingu 737 se skupinou cestujícího ptactva v jihovýchodním Súdánu. Letadlo jen těsně uniklo totální zkáze, která by ohrozila život všech přítomných na palubě. Srážka letadel s ptáky je přitom nejčastější leteckou katastrofou.

Škodu utrpěl let J4341 aerolinek Badr Airlines, který mířil z města Ad Damazin v jihovýchodním Súdánu do hlavního města země Chartúmu. Hejno ptáků letadlu zcela zničilo předek, takže pilot byl nucen nouzově přistát. Nikomu se při incidentu nic nestalo, až na několik ptáků, jejichž ostatky zůstaly zaklíněny ve vnitřku letadla. 

Potíže letu Badr Airlines se udály jen několik týdnu poté, co letadlo British Airways muselo obrátit směr cesty a vrátit se na letiště Heathrow, jelikož motory letadla zachytily letícího ptáka a začaly hořet. Stejně tak zcela obsazený let Japan Airlines musel před několika dny přistát, protože srazil ptáka.

Podobné střety jsou běžné a patří mezi nejčastější potíže, se kterými se letecká doprava potýká. Například v Austrálii bylo mezi lety 2006 a 2015 místním úřadům nahlášeno 16 069 střetů letadel s ptáky. V USA kvůli takovýmto střetům zemřelo během posledních 20 let 24 osob, píše server News.co.au. 

VIDEO: Letadla pravidelně znepříjemňují život návštěvníkům karibské pláže:

Video Turistku na karibské pláži odválo letadlo. - Joahnn Pidoux
1080p 720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa