Létající taxi bude bez pilota, ale s padákem. V Dubaji ho už vyzkoušeli

Autor: ČTK,ula - 
26. 9. 2017
06:41

V Dubaji se v pondělí uskutečnil testovací let bezpilotního letounu, který by v brzké době mohl sloužit jako létající taxík. Informovala o tom agentura Reuters. Dron vypadá jako malá dvoumístná helikoptéra s 18 vrtulemi. Zařízení by mělo v budoucnu létat podle navigace GPS až po dobu 30 minut. Pro případ poruchy disponuje náhradními bateriemi, rotory a padáky.

Bezpilotní letoun vyvinula německá společnost Volocopter. Té však na trhu konkuruje dalších více než deset dobře financovaných evropských a amerických firem, které se snaží přijít s vlastním inovativním dopravním prostředkem, jenž by fungoval jako jakýsi hybrid elektromobilu a malého letadla.

Mezi těmito společnostmi je například letecký gigant Airbus, který chce do roku 2020 představit letadlový samoobslužný taxík, nebo společnosti Kitty Hawk a Uber. Při pondělním testu zařízení letělo asi pět minut 200 metrů nad zemí.

Pražští taxikáři protestují proti službě Uber:

Video Stovky taxikářů protestovaly na Letišti Václava Havla proti Uberu. - Daniel Vitouš
360p

Spojené arabské emiráty se chtějí na konfliktem zmítaném Blízkém východě projevit jako technologická velmoc, která se nebojí budoucnosti. V roce 2021 plánují Spojené arabské emiráty jako první arabská země vyslat sondu na Mars. V Dubaji od roku 2009 funguje metro bez řidičů a letos v květnu tam byl představen prototyp policejního robota.Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa