Putinova odpůrce opět zavřeli. Radikální levičák byl na svobodě sotva dva měsíce

Autor: ČTK - 
24. 9. 2017
09:05

Ruský opoziční politik Sergej Udalcov byl v sobotu zadržen v centru Moskvy kvůli pokusu uspořádat nepovolenou demonstraci. Oznámila to ruská média. Udalcov byl teprve minulý měsíc propuštěn z vězení, kde tento předák radikální levice strávil čtyři a půl roku za „pořádání masových nepokojů“ proti návratu Vladimira Putina do Kremlu.

„Před začátkem akce Antikapitalismus, která – protože ji nepovolili – se měla odehrát v podobě hromadné procházky, mě cestou na bulvár, doslova při přecházení ulice u kina Rossija, zatkli policisté. Řekli, že pořádám nepovolenou akci a překážím kolemjdoucím občanům,“ vylíčil Udalcov.

Připustil, že spolu s ním čekalo u semaforu na přechodu několik desítek jeho přívrženců, ale bez transparentů a vlajek, a tak pokládá své zatčení za protizákonné.

Spolu s Udalcovem policie zatkla více než tři desítky dalších lidí, včetně spisovatele a předáka opoziční organizace Jiné Rusko Eduarda Limonova, upřesnil list Kommersant na svém webu. Udalcov podle deníku na strážnici odmítl podepsat protokol o zadržení, a tak setrvá v policejní cele až do pondělka, kdy má o jeho případu rozhodnout soud.

Udalcov se snaží přesvědčit ruskou levici, aby do březnových prezidentských voleb vyrukovala se společným kandidátem, nejlépe novou tváří. „Nemluvím o sobě, nemám takové ambice,“ dodal s tím, že v případné kandidatuře mu podle ruských zákonů brání i nezahlazený trest. „V Rusku je poptávka po třetí síle, levicové a vlastenecké, nikoliv prozápadní, ale kritické vůči režimu,“ usoudil opozičník. Svůj nový tým hodlá představit k 100. výročí bolševické revoluce.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
martkch ( 24. září 2017 10:23 )

http://epochaplus.cz/mytus-ruske-revoluce-jak-to-bylo-ve-skutecnosti/?utm_source=www.seznam.cz&u tm_medium=sekce-z-internetu

Nezadat ( 24. září 2017 09:52 )

Dříve se vlastizrádci popravovali a byl klid.Teď ten ksindl musíme demokraticky živit.Úplně zvrácený systém krmit dobytek co vám škodí a je bez užitku.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa